Nowa funkcja WhatsApp! Jak z niej skorzystać?

Agnieszka
Newsy
05.12.2022 10:19
Nowa funkcja WhatsApp! Jak z niej skorzystać?

Po wielu miesiącach oczekiwań, do pierwszych polskich użytkowników aplikacji WhatsApp w końcu trafiła nowa funkcja - społeczności. Wprowadzenie tej funkcji zapowiadano już od wielu miesięcy. Na czym ona polega? Jak z skorzystać z funkcji społeczności w WhatsApp?

Własna społeczność w aplikacji WhatsApp

W nowej funkcji aplikacji WhatsApp, która nazywa się społeczności, chodzi o to, aby móc tworzyć tematyczne społeczności i do nich dołączać. W przeciwieństwie do podobnych społeczności na innych platformach, te w WhatsApp łączą ze sobą jedynie osoby, które już mamy w kontaktach, na przykład rodziców dzieci danej klasy lub szkoły. Jedyną możliwością, aby dołączyć do takiej społeczności jest otrzymanie do niej linku, zaproszenia od administratora. Nie da się jej wyszukać ręcznie.

Dzięki tej funkcji możliwe jest udostępnienie informacji i aktualności wszystkim członkom społeczności jednocześnie. 

Funkcja społeczności zawiera też szereg nowych narzędzi dla administratorów, między innymi wysyłane do wszystkich ogłoszenia oraz możliwość wyboru, które grupy należą do społeczności.

Jak utworzyć społeczność w aplikacji WhatsApp?

Polscy użytkownicy otrzymują dostęp do nowej funkcji już od listopada. Jeszcze jednak nie wszyscy mają do niej dostęp. Jeśli w Twojej aplikacji nie posiadasz funkcji społeczności, pojawi się ona w najbliższych dniach lub tygodniach.

Aby utworzyć nową społeczność, kliknij w ikonkę znajdującą się obok zakładki “Czaty”. Następnie kliknij "Utwórz społeczność", nadaj jej nazwę i opis, a potem dodaj grupy wybrane osoby ze swoich kontaktów.

Jeśli to Ty stworzysz społeczność w aplikacji WhatsApp, automatycznie staniesz się jej administratorem. To z kolei uprawnia Cię do dodawania osób, a także do nadawania im statusu administratora. 

Inne nowe funkcje

W aplikacji WhatsApp u części użytkowników już pojawiły się też inne nowe funkcje, u innych pojawią się niebawem. Mowa o:

  • Reakcjach na wiadomości w formie emotikon.
  • Udostępnianiu plików do 2 gigabajtów wielkość 
  • Połączeniach głosowych z wieloma osobami.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną