Lampa UV do paznokci – jak ją wybrać?

Sponsorowany

Moda i uroda

24.10.2022 15:05

Lampa UV do paznokci – jak ją wybrać?

Do czego służy lampa UV do paznokci? Na co zwrócić uwagę, wybierając lampę UV, i jakie dodatki mogą Ci pomóc w codziennym korzystaniu?K

Lampa UV do paznokci

Manicure hybrydowy to coraz częstszy sposób pielęgnacji i stylizacji paznokci, na który decydują się panie zarówno w salonach, jak i samodzielnie dbające o siebie. Warto w tym miejscu uznać, że paznokcie hybrydowe możesz wykonać w swoim domu i wcale nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Potrzebujesz do tego odpowiedniego sprzętu, o którym już za chwilę, ale także odrobiny przygotowania i motywacji. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach przez nawet 3 tygodnie i doskonale daje sobie radę z codziennymi trudnościami, jak porządki, mycie naczyń czy nawet prace ogrodowe. A przecież dla każdej z nas niezmiernie ważna jest trwałość lakieru. Lampa UV do paznokci to urządzenie, które z pewnością pomoże Ci przy tworzeniu swojej wymarzonej stylizacji.

Lampa UV do paznokci to sprzęt, który kupisz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jej podstawowym zadaniem jest utwardzanie substancji nałożonej na paznokcie, co zapewnia jej trwałość oraz twardość. Wybór lampy wysokiej jakości jest o tyle ważny, że złe utwardzenie lakierów hybrydowych powoduje doskonale znane marszczenie lakieru lub jego kurczenie. Ponadto błędnie utwardzony lakier znacznie słabiej się trzyma, co może powodować np. odpryski. Lampa UV do paznokci przeciwdziała takim sytuacjom i otwiera przed Tobą możliwości wykonania paznokci takich, na jakie masz ochotę.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że do Twojego wyboru są w pełni profesjonalne lampy do paznokci, jak i lampy do paznokci do użytku prywatnego. Z oczywistych przyczyn te drugie mają nieco słabsze parametry, nie znaczy to jednak, że masz mniejsze możliwości wykonania doskonałego manicure przy ich pomocy. Wydajna lampa to taka, która zapewnia Ci komfort pracy, jakiego potrzebujesz. Przy lampie UV kluczowym parametrem jest jej moc. Najlepsze na rynku lampy UV mają moc 36 wat, na domowe potrzeby możesz wybrać nieco słabszy model. Ponadto lampa UV do paznokci musi być stabilna i uniwersalna, wobec czego istotne są takie dodatki jak magnetycznie podczepiany spód. Praktyczne wyposażenie to m.in. wentylator zabezpieczający przed zbyt dużym nagrzaniem oraz elektroniczny timer. Wszystko to pozwoli Ci na lepsze dosuszenie preparatów, które nałożyłaś na płytkę paznokcia.

Ile kosztuje lampa UV do paznokci?

W tym zakresie wszystko zależy od tego, jaką lampę wybierzesz – czasem możesz znaleźć modele już za kilkadziesiąt złotych, jednak za naprawdę dobrą lampę musisz zapłacić więcej. Najlepsze natomiast mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Wybierz lampę zależnie od tego, w jakim celu i jak często masz zamiar jej używać.