Zapal zapałkę w toalecie! Pozbędziesz się brzydkich zapachów

Agnieszka
Dom
27.09.2022 11:16
Zapal zapałkę w toalecie! Pozbędziesz się brzydkich zapachów

Toaleta to miejsce, z którego nieco trudniej pozbyć się brzydkich zapachów, niż z innych pomieszczeń w domu. Walka z brzydkimi zapachami za pomocą różnego rodzaju sprayów nie zawsze się sprawdza. Co ciekawe jednak, w sieci pojawił się na to sposób z zapałką, a pomysłodawcy tego triku twierdzą, że działa ona nawet lepiej niż popularne odświeżacze.

W dobie internetu nie trudno znaleźć ciekawe sposoby na niekonwencjonalne poradzenie sobie z codziennymi sposobami. Jakiś czas temu w sieci pojawił się ciekawy trik na to, jak za pomocą jedynie zapałki pozbyć się z łazienki brzydkiego zapachu.

Priorytetem rzecz jasna jest dbanie o czystość, dzięki czemu pozbywamy się szkodliwych bakterii żyjących w łazience, które mogą wywoływać niemałe problemy zdrowotne. Czasem jednak na brzydki zapach musimy zadziałać tu i teraz, a na dokładne sprzątanie nie ma czasu.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety? Wypróbuj sposób z zapałką

Jeśli skorzystaliście z toalety i chcecie od razu pozbyć się brzydkiego zapachu - wykorzystajcie zapałkę. Okazuje się bowiem, jak twierdzą twórcy triku, że ogień, a właściwie dwutlenek siarki ulatniający się z zapałki neutralizuje zapach siarkowodoru i innych brzydko pachnących substancji, które czujemy po skorzystaniu z toalety. 

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu za pomocą zapalonej zapałki?

Jeśli więc chcesz szybko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu po skorzystaniu z toalety - sięgnij po zapałkę. Zapal zapałkę nad toaletą i poczekaj, aż wypali się jak największa jej część. Proces spalania neutralizuje brzydki zapach. Gdy zapałka się wypali, dopiero wtedy możesz wyrzucić ją do toalety. W przypadku wrzucenia dużej części niewypalonej zapałki do muszli może okazać się, że zaklinuje się ona w rurach i zatka toaletę. 

Dlaczego w toalecie ciągle brzydko pachnie?

Ten sposób niestety nie pomoże w przypadku, gdy w naszej łazience cały czas unosi się brzydki zapach. Wtedy przyczyną takiego stanu rzeczy może okazać się:

  • Niedrożny odpływ w wannie lub umywalce.
  • Niedrożna muszla WC.
  • Brak odpowiedniej wentylacji.
  • Problemy z kanalizacją. 

W tych przypadkach warto więc skonsultować się z fachowcem. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną