Sposób na błogi odpoczynek na słońcu? Wybierz leżak do ogrodu!

Ewelina

Styl życia

28.09.2022 9:08

Sposób na błogi odpoczynek na słońcu? Wybierz leżak do ogrodu!

Czy może być coś przyjemniejszego od błogiego wypoczynku na świeżym powietrzu? W towarzystwie dobrej książki, filiżanki aromatycznej kawy i uspokajającego szumu drzew czas będzie płynąć wolniej i rozkosznie. Aby jednak było to możliwe, potrzebne są odpowiednie meble. Jednym z najchętniej wybieranych elementów wyposażenia są leżaki ogrodowe. Wygodne, praktyczne, uniwersalne oraz sprawdzające się na wielu polach zastosowania. W sklepach znajdziemy bogaty ich wybór, które sprawdzą się zarówno w przestronnym ogrodzie, jak i niewielkim balkonie. Czym się kierować przy ich zakupie?

Jaki powinien być idealny leżak ogrodowy?

Utrzymany w modnej kolorystyce? Z regulowanym oparciem? A może tapicerowany grubymi poduszkami? Każdy fan wypoczynku na świeżym powietrzu będzie miał inną definicję idealnego mebla ogrodowego. Niemniej jednak są pewne cechy, na które w sposób szczególny warto zwrócić uwagę, gdyż to od nich, w dużej mierze, zależeć będzie komfort i satysfakcja użytkowania. Jednym z takich aspektów jest regulowany kąt pochylenia oparcia, który w zależności od potrzeb właściciela będzie umożliwiał swobodne siedzenie, jak i leżenie. Alternatywnym rozwiązaniem są modele bez regulacji, które dzięki zastosowanemu wyprofilowaniu mają za zadanie zapewnić najwyższy komfort wypoczynku.

Nie bez znaczenia pozostaje również materiał, z jakiego wykonane są leżaki ogrodowe. Do wyboru są modele drewniane, metalowe i z tworzywa sztucznego.

Drewniane meble do ogrodu – estetyczne i ponadczasowe

Pośród wielu modeli leżaków ogrodowych, największą popularnością cieszą się te wykonane z drewna. I nietrudno się temu dziwić. Mogą poszczycić się szeregiem zalet, które jednoznacznie wskazują na ich ponadczasową atrakcyjność. Są naturalne, przez co efektownie komponują się z roślinnością, ciepłe, a przy tym doskonale współgrają z wieloma stylami aranżacyjnymi. Drewniane leżaki stanowią efektowne uzupełnienie sielskich i klasycznych przestrzeni, jak i tych, w których króluje modna nowoczesność. Oprócz tego są bardzo trwałe. A przy odpowiedniej impregnacji z powodzeniem posłużą przez wiele lat – bez konieczności ich wymiany co sezon.

Leżaki z tworzywa sztucznego – lekkie i mobilne

Alternatywą dla leżaków drewnianych są modele wykonane z tworzywa sztucznego. Ich największym atutem jest niska waga, możliwość swobodnego przenoszenia oraz przystępna cena. Co więcej, są odporne na pogodowe niedogodności. Nie zaszkodzą im opady deszczu, palące słońce czy zmienne temperatury, oczywiście jeśli będą z tworzywa dobrej jakości. Dodatkowo nie stwarzają trudności w czyszczeniu (wystarczy przetarcie mokrą szmatką). A dzięki dużej różnorodności kolorystycznej, z łatwością można je dopasować do ogólnego wystroju outdoorowej przestrzeni.

Leżaki metalowe – trwałość i łatwość użytkowania

W sprzedaży nie spotkamy mebli ogrodowych w całości wykonanych z metalu. Używa się go wyłącznie do wykonania stelażu, podczas gdy resztę sporządza się z wodoodpornych tkanin czy naturalnych plecionek. W sposób szczególny warto wybierać leżaki ogrodowe z aluminium, gdyż jest materiałem trwałym, lekkim i nie wymagającym żmudnych zabiegów pielęgnujących i konserwujących. Konstrukcje stalowe także są wytrzymałe, jednak wielu osobom może przeszkadzać ich spora waga. 

 

Wygodne leżaki ogrodowe to bez wątpienia sprawdzony sposób na relaks. W sprzedaży znaleźć można wiele modeli, które z jednej strony efektownie uzupełnią posiadany zestaw mebli wypoczynkowych, z drugiej natomiast posłużą do wykorzystania ich w plenerze. A jeśli w grę ma wchodzić jeszcze wyższy poziom komfortu przestrzeni rekreacyjnej, rozwiązaniem mogą okazać się hamaki – w sam raz na leniwe popołudnia i weekendy!