Nagranie z Jarosławem Kaczyńskim hitem TikToka!

Justyna
Newsy
22.10.2022 10:13
Nagranie z Jarosławem Kaczyńskim hitem TikToka!

TikTok to jedno z najpopularniejszych obecnie młodzieżowych mediów społecznościowych. Niespodziewanie pojawił się w nim Jarosław Kaczyński.

Kaczyński przywitał się z użytkownikami

Wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk, który aktywnie prowadzi swoje konto na tej platformie, przygotował dla swoich widzów niespodziankę. Na krótkim nagraniu pojawił się gościnnie uśmiechnięty prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, witając się z internautami. Powiedział:

"Dzień dobry. Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników. I tych, którzy nas lubią i tych, którzy nas nie lubią. Dobrze, że jesteście aktywni i że chcecie mieć informacje i że wymieniacie się informacjami. Gratuluję i jeszcze raz pozdrawiam".

Hit w sieci

Nagranie cieszy się rosnącą popularnością. W ciągu kilkunastu godzin od premiery filmik wyświetlono około 400 tysięcy razy, a prawie 10 tysięcy użytkowników „podało go dalej", czyli rozpowszechniło na platformie, w oryginalnej lub zmienionej formie. To spore zasięgi, biorąc pod uwagę, że konto Piotra Wawrzyka obserwuje tylko nieco ponad 2 tysiące użytkowników. Jak dotąd, filmik osiągnął ponad 40 tysiący polubień.

Wystarczyło kilkanaście godzin, by debiutanckie nagranie prezesa PiS na TikToku doczekało się szeregu przeróbek i wielu komentarzy. Część użytkowników aplikacji nagrywa „duety" z Jarosławem Kaczyńskim obwieszczając, że dotarła „do dna TikToka", ale nie brak i takich, którzy w żartobliwy sposób reagują na obecność tego polityka na platformie.

To nie pierwszy raz

Warto dodać, że prezes PiS pojawia się na platformie TikTok nie po raz pierwszy. Debiut zaliczył w 2020 roku, gdy zachęcał młodzież do wsparcia projektu „Piątka dla zwierząt". Prezes PiS wyjaśniał wówczas na TikToku, dlaczego popiera ustawę o ochronie zwierząt i jednocześnie zachęca oglądających do jej poparcia. W przemówieniu mogliśmy usłyszeć:

„To jest naprawdę potrzebne. Dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca i chciałbym nominować dwie osoby. Pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii, Krzysztofa Sobolewskiego, do tego, by dalej w tym kierunku działali”.

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną