Niemcy masowo wykupują z aptek popularny lek na biegunkę! Powód może zaskoczyć…

Patrycja

Newsy

14.09.2022 12:43

Niemcy masowo wykupują z aptek popularny lek na biegunkę! Powód może zaskoczyć…

Niemcy ruszyli do aptek i masowo wykupują popularny lek na biegunkę. Skąd takie zainteresowanie tym środkiem? Powód może zaskoczyć...

Zdjęcie Niemcy masowo wykupują z aptek popularny lek na biegunkę! Powód może zaskoczyć… #1

Niemcy masowo wykupują z aptek popularny lek na biegunkę!

W niemieckich aptekach na pniu wyprzedaje się jeden z popularnych leków na biegunkę- Elotrans. Nasi zachodni sąsiedzi masowo wykupują środek zawierający glukozę, sód i potas. Elotrans nawadnia organizm i uzupełnia braki elektrolitów, mogące pojawić się przy biegunce. Jak się okazuje ma też inne, ciekawe zastosowanie…

Skąd takie zainteresowanie lekiem Elotrans?

Po serii filmików na TikToku i YouTubie lek zrobił zawrotną karierę, lecz w zupełnie innym kierunku… Środek Elotrans w mediach społecznościowych został wykreowany na… cudowny lek na kaca! A wszystko to stało się na kilka tygodni przed największym na świecie świętem piwa Oktoberfestem.

Jesienny festiwal piwa tuż tuż…

Oktoberfest rusza już w sobotę 17 września. Co roku przyciąga milionowe rzesze miłośników zabawy i piwa na słynną Łąkę Teresy (Theresienwiese) do Monachium. Historia Oktoberfestu sięga już 200 lat. Po raz pierwszy odbył się za sprawą bawarskiego księcia Ludwika (późniejszego króla), który z okazji swojego ślubu z księżną Teresą, zorganizował dla wszystkich rodaków festyn. Już po 100 latach stał się on największym piwnym festiwalem na świecie.

Niemcy przygotowują się na wielkie święto piwa Oktoberfest

Wielkie święto piwa rusza już niebawem, a Niemcy postanowili się do niego odpowiednio przygotować. Na pewno dla wielu uczestników Oktoberfest skończy się mocnym kacem. Z tego właśnie powodu nasi zachodni sąsiedzi masowo wykupują lek, który pomoże im uporać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami po piwnej imprezie.

Zdjęcie Niemcy masowo wykupują z aptek popularny lek na biegunkę! Powód może zaskoczyć… #2

Popularny lek znika z półek aptek

Niemcy uważają, że Elotrans to cudowne panaceum na kaca. Zainteresowanie tym lekiem jest obecnie tak duże, że jak donosi polonijny portal Mypolacy.de, Elotransu ani podobnych środków, w tej chwili nie da się kupić w aptekach.

Firma produkująca lek podkręca zainteresowanie

Firma Stada nie nadąża z produkcją leku. Za to w oczekiwaniu na nowe dostawy, podkręca zainteresowanie Elotransem, publikując w sieci zabawne memy: