7-latka otrzymała ogromny spadek! Ile dostanie księżniczka Charlotte?

Agnieszka
Newsy
14.09.2022 11:35
7-latka otrzymała ogromny spadek! Ile dostanie księżniczka Charlotte? źródło okładki: Autorstwa John Pannell from Watford, UK - Queen's Platinum Jubilee 2022-0695, CC BY 2.0, https:

Księżniczka Charlotte, czyli córka księcia Williama i księżnej Kate, po śmierci królowej Elżbiety II otrzymała spadek. Brytyjskie media donoszą, że dziewczynka jest obecnie prawdopodobnie najbogatszym dzieckiem na świecie. Co takie otrzymała w spadku?

Spadek po Królowej Elżbiecie II

Po śmierci królowej książę William został oficjalnym następcą tronu. Po śmierci obecnego króla Karola III to on zostanie monarchą. Dotychczas jedynym źródłem dochodu księcia Williama były pieniądze, jakie otrzymywał od ojca, obecnego króla Karola III. Teraz następca tronu dziedziczy prawie 700-letnią posiadłość wartą 1 mld funtów.

Natomiast biżuteria jego matki, w tym także warta ogromny majątek tiara Spencerów, którą na swoim ślubie nosiła księżna Diana, ma zostać przekazana jego córce - księżniczce Charlotte - informuje brytyjski magazyn “Mirror”.

Ile wart jest spadek, jaki otrzymała księżniczka Charlotte?

Jak donoszą brytyjskie media, spadek, jaki odziedziczyła księżniczka Charlotte może wynieść ponad 3,6 mld funtów, czyli obecnie 19,6 miliardów złotych! Co więcej, z informacji podawanych przez magazyny zajmujące się tematem rodziny królewskiej wynika, że gdyby ta kwota trafiła do dziewczynki, to ta tym samym zgromadziłaby jeden z największych majątków w rodzinie królewskiej.

Sama tiara Spencerów, którą na swoim ślubie miała księżna Diana warta jest obecnie ponad 2 miliony złotych. A to jedynie ułamek spadku, jaki zostanie przekazany księżniczce Charlotte. 

A co z dziećmi księcia Harrego i Meghan Markle?

Bratem następcy tronu jest książę Harry. Jego żoną natomiast jest była amerykańska aktorka Meghan Markle, która grała między innymi w popularnym serialu “W garniturach”. Po wielu kontrowersjach oraz ze względu na to, że książę Harry i Meghan Markle odłączyli się od rodziny królewskiej, ich córka, Lilibet Diana, nie odziedziczy żadnej wartościowej biżuterii.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną