Zawsze zamykaj drzwi od sypialni! Powód może wydać się zaskakujący

Patrycja

Newsy

31.08.2022 8:50

Zawsze zamykaj drzwi od sypialni! Powód może wydać się zaskakujący

Gdy myślimy o sposobach na lepszy sen zwykle bierzemy pod uwagę twardość materaca, rodzaj pościeli, czy pozycję w której zasypiamy. Niewiele osób zastanawia się nad drzwiami do sypialni. Okazuje się, że warto zamykać je na noc. Ma to duże znaczenie dla naszego komfortu, a także bezpieczeństwa.

Zdjęcie Zawsze zamykaj drzwi od sypialni! Powód może wydać się zaskakujący #1

Zawsze zamykaj drzwi do sypialni! Oto dwa ważne powody

Niektórzy czują się lepiej, gdy drzwi do sypialni są zamknięte, a inni zawsze zostawiają je otwarte. Jak się okazuje może mieć to spore znaczenie, nie tylko dla naszego komfortu, ale także bezpieczeństwa! Oto powody, dla których zawsze warto zamykać drzwi do sypialni na noc:

Drzwi do sypialni a pożar

Gdy w nocy niespodziewanie wybuchnie pożar, zamknięte drzwi do sypialni mogą uratować Ci życie! Spowolnią rozprzestrzenianie się ognia, a Ty będziesz miał więcej czasu na reakcję oraz ewentualną ucieczkę. Dodatkowo bariera w postaci drzwi nieco spowolni rozchodzenie się dymu i innych toksycznych substancji, które wydzielają się z pożaru.

Drzwi do sypialni a włamanie

To nie jedyny powód, dla którego warto zamykać na noc drzwi do sypialni. Również w przypadku włamania będziesz miał więcej czasu na podjęcie właściwych działań i będziesz czuł się nieco bezpieczniej, podczas oczekiwania na przyjazd policji.

To nie wszystko! Poznaj inne sposoby na dobry sen

Sen nie tylko pozwala nam odpocząć i się zregenerować, ale także korzystnie wpływa na zdrowie, urodę i samopoczucie. Dlatego tak ważne jest to, żeby zadbać o dobry sen! Podpowiadamy, w jaki jeszcze sposób można to zrobić.

Zdjęcie Zawsze zamykaj drzwi od sypialni! Powód może wydać się zaskakujący #2
  1. W łóżku nie oglądaj telewizji i nie korzystaj z elektroniki. Przed snem warto się wyciszyć, a te urządzenia na pewno w tym nie pomogą.
  2. Nie pracuj w łóżku, jeśli to robisz, mózg nie jest w stanie wieczorem odciąć się od obowiązków i przestawić w tryb spoczynku.
  3. Nie jedz w łóżku tuż przed snem. Dietetycy uważają, że ostatni posiłek powinien mieć miejsce na dwie godziny przed snem. Wtedy organizm ma czas, aby strawić pokarm i odpowiednio przygotować się do wypoczynku.
  4. Przed snem wywietrz swoją sypialnię, rób to co wieczór niezależnie od pory roku. To zapewni dobry i spokojny sen.
  5. Optymalna temperatura do spania powinna wynosić 18-20 stopni Celsjusza. Jeśli w sypialni panuje wyższa temperatura, śpimy krócej i gorzej.
  6. Na jakość snu wpływa odpowiednio dobrany materac, a nawet pościel i piżama. Wybieraj takie z naturalnych i przepuszczalnych materiałów, jak len, bawełna, flanela i satyna.
  7. Jeśli masz problemy z zaśnięciem sięgnij po ziołowy napar, który pomoże się wyciszyć i zrelaksować. Pomogą ziołowe herbatki z melisy, rumianku, szyszek chmielu, lipy, werbeny cytrynowej, czy lawendy.