Paczkomaty mogą zostać wyparte przez Appkomaty! Nowy pomysł sieci InPost!

Katarzyna
Newsy
18.07.2022 20:40
Paczkomaty mogą zostać wyparte przez Appkomaty! Nowy pomysł sieci InPost!

Zamiast paczmokatu appkomat? Tak! To nowy pomysł Inpost!

Paczkomaty 

Paczkomaty zrewolucjonizowały sferę doręczania zamówionych przez klientów paczek. Te metalowe prostokątne urządzenia sprawiają, że ludziom o wiele łatwiej odbiera się zamówione produkty. Paczkomaty mają kilkadziesiąt skrzynek różnej wielkości, gdzie kurierzy zostawiają paczki do odbioru. Sposób ten jest łatwy, szybki i wygodny dla kupującego, jak i sprzedającego.

Zdjęcie Paczkomaty mogą zostać wyparte przez Appkomaty! Nowy pomysł sieci InPost! #1

Appkomaty 

Paczkomaty mogą jednak zostać za niedługo wyparte przez Appkomaty. Appkomat to tak naprawdę paczkomat, który jednak nie ma ekranu, a odebrać od niego paczki można tylko za pomocą aplikacji Inpost. Jak przekonuje prezes InPostu Rafał Brzoska, appkomaty są tańsze, energooszczędne i autonomiczne. Appkomaty powstały dzięki pracy zespołów R&D i Tech z firmy Inpost. Pierwsze takie maszyny możemy zobaczyć już w Krakowie i Warszawie. Tylko osoby posiadające zainstalowaną aplikację InPost będą w stanie odebrać paczkę z appkomatu.

Przekierowanie paczki  

 InPost wprowadził również nową możliwość, jaką jest przekserowanie paczki do innego paczkomatu, paczkopunktu czy do sąsiada z poziomu aplikacji mobilnej. Dzięki temu możemy łatwiej zarządzać swoimi paczkami. Paczka może zostać przekierowana do innego punktu, ale tylko w obrębie 10 kilometrów od oryginalnego adresu doręczenia. Adres dostawy można zmienić poprzez aplikację mobilną. Wystarczy w aplikacji wybrać przesyłkę i w jej szczegółach wybrać opcję „Przekieruj” i wpisać nowy adres dostawy. Paczka taka musi jednak spełniać odpowiednie warunki, czyli rozmiar i wagę. Dopiero po ich spełnieniu można przekierować wybraną paczkę. Co więcej, koszty takiego przedsięwzięcia są zerowe, ponieważ InPost za przekierować paczki nie pobiera żadnej opłaty.

Zdjęcie Paczkomaty mogą zostać wyparte przez Appkomaty! Nowy pomysł sieci InPost! #2

Dłuższy czas odbioru 

InPost wprowadził również inne udogodnienia dla swoich klientów. Oprócz przekierowania paczki można również przedłużyć czas jej odbioru. Dzięki temu klient może przedłużyć termin odebrania paczki, jednak zmiany musi dokonać przed upływem 12 godzin od pierwotnej daty odbioru. Taka opcja pojawi się w aplikacji mobilnej i za dodatkową opłatą paczkę można odebrać o 24 godziny później.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną