Nowa i szybka funkcja popularnych paczkomatów!

Ewelina

Styl życia

30.06.2022 9:46

Nowa i szybka funkcja popularnych paczkomatów!

Bez wątpliwości InPost to jeden z liderów sieci paczkomatów w Polsce. Firma z każdym dniem wychodzi naprzeciw swoim klientom i oferuje nowoczesne oraz przydatne rozwiązania. Nową funkcją, jaką proponuje swoim klientom sieć InPost, jest zdalne otwieranie paczkomatów, w których poza odbieraniem paczek od teraz może także nadać oraz zwrócić przesyłkę.

Opcje paczkomatów InPost

Paczkomaty InPost są wygodnym rozwiązaniem dla osób, które z różnych powodów nie chcą korzystać z opcji zamawiania kuriera. Warto zauważyć, że w wielu przypadkach także i tańszą.

Sieć od lat jest sukcesywnie rozwija się i proponuje dla swoich klientów wyjątkowo przydatne rozwiązania. Za pomocą aplikacji InPost można między innymi sprawdzić status swojej przesyłki. Ponadto w razie konieczności jest opcja przedłużenia czasu odbioru swojej paczki, a nawet przekierowania jej do innego paczkomatu.

Wygodną opcją dla klientów, którzy nie lubią stać w kolejkach, jest wprowadzona już od dawna możliwość zdalnego otwierania skrytki. Od teraz poza odbieraniem przesyłki, zdalnie będzie można również nadać paczkę lub zwrot. Dotychczas, aby za pośrednictwem sieci InPost nadać paczkę, trzeba było na ekranie zeskanować kodu QR lub wpisywać kod nadania lub zwrotu na ekranie. Od tej pory nadawanie przesyłek i zwrotów może być jeszcze prostsze, a wszystko bez dotykania ekranu paczkomatu.

Zdjęcie Nowa i szybka funkcja popularnych paczkomatów! #1

Jak zdanie nadać paczkę?

Zdalne otwieranie paczkomatu nie jest zupełną nowością. Klienci firmy InPost od dawna mogą otwierać skrytki, jednak dotychczas poprzez tę funkcję można było wyłącznie odbierać paczki.

Aby wykorzystać nowe możliwości, które proponuje klientom InPost, należy posiadać na swoim mobilnym urządzeniu aplikację InPost Mobile.

  1. W zależności od tego, co chcemy zrobić, w aplikacji wybieramy  zakładkę „Nadaję” lub „Zwracam”​​​​​​​
  2. Wypełniamy formularz nadania paczki lub zwrotu 
  3. Udajemy się do dowolnego Paczkomatu
  4. W aplikacji InPost Mobile w szczegółach przesyłki wybieramy przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie”
  5. Po automatycznym otwarciu skrytki, umieszczamy w niej przesyłkę i zamykamy drzwiczki