500 złotych na wakacje! Ważny termin!

Agnieszka
Newsy
24.06.2022 9:44
500 złotych na wakacje! Ważny termin!

Bon 500 plus na wakacje można wykorzystać do opłacenia usług hotelarskich i wydarzeń turystycznych na terenie całej Polski. Warto jednak pamiętać, że jeden bon przyznawany jest na dziecko urodzone do końca 2021 r., na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus.

Bon turystyczny tylko do 30 września

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina jednak, że bon turystyczny można wykorzystać tylko do końca września 2022 roku. Jest to ostateczny termin wykorzystania bonu 500 plus na wakacje. W przyszłym roku program ten nie będzie bowiem kontynuowany.

Zdjęcie 500 złotych na wakacje! Ważny termin! #1

Polacy nie korzystają z bonu?

Co ciekawe, jak przekazała Polskiej Agencji Prasowej prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, wiele przysługujących rodzicom bonów do tej pory nie zostało wykorzystanych.

Jeden bon turystyczny można wykorzystać na raz na jedno dziecko. Z 4,3 miliona przysługujących bonów nadal niewykorzystanych jest 895 tysięcy, a czas ucieka.

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

Bon turystyczny przysługuje na dziecko urodzone do końca 2021 roku i wynosi 500 zł. Natomiast w  przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością przysługują dwa bony po 500 zł. Ich potrzeby wyjazdowe oraz rodzaj zakwaterowania na wakacjach jest bowiem bardziej wymagający. 

 Aby skorzystać z bonu turystycznego, należy zalogować się na Platformę Usług Elektronicznych, kliknąć w zakładkę “bon turystyczny” po lewej stronie ekranu i uzupełnić niezbędne dane kontaktowe, czyli adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

Bon można aktywować nawet dzień przed planowanym wyjazdem na wakacje. 

 

Branże turystyczne też na tym skorzystają

- Najwięcej zyskały firmy i organizacje z terenu województwa małopolskiego, bo rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu prawie pół miliarda złotych. Drugim województwem, gdzie do organizatorów turystyki trafiła największa kwota z transakcji bonami, to firmy z województwa pomorskiego. Kwota transakcji bonami w Pomorskiem przekroczyła 418 milionów złotych - wskazała szefowa ZUS.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną