Gdzie szukać dofinansowania na kolonię czy obóz dla dziecka?

Ewelina

Dziecko

22.06.2022 10:28

Gdzie szukać dofinansowania na kolonię czy obóz dla dziecka?

Jak zdobyć fundusze na wyjazd na wakacje dla dziecka? Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach ceny obozów i kolonii mogą solidnie nadszarpnąć domowy budżet. Jak się jednak okazuje, jest kilka opcji, dzięki którym możemy ubiegać się o dofinansowanie. Sprawdźmy!

Jak zdobyć fundusze na wyjazd dla dziecka?

Chęć wysłania dziecka na obóz, czy letnią kolonię wiąże się ze sporym wydatkiem. Po obliczeniu wszystkich kosztów wyjazdu może okazać się, że kwota jest porównywalna do najniższej krajowej, którą otrzymuje pracownik. Koszt wyjazdu dla dziecka to nie tylko opłata za sam obóz, czy kolonię, ale również wyprawka.

Nie da się ukryć, że coraz więcej rodziców zastanawia się, jak w takim wypadku zdobyć pieniądze, aby ich pociecha mogła cieszyć się beztroskimi wakacjami. Jak się okazuje, jest dostępnych kilka form wsparcia oraz rabatów, czy dofinansowań obozów. Przede wszystkim pierwszą opcją jest dofinansowanie z zakładu pracy.

Dofinansowanie z zakładu pracy

Osoby chcące uzyskać dopłatę do wyjazdu swojego dziecka na kolonię mogą zwrócić się do pracodawcy o dofinansowanie. Dodajmy, że pomoc finansowa nie musi być udzielana ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, ale również z obrotowych środków danego przedsiębiorstwa. Wówczas dopłaty do wypoczynku dziecka pracownika mogą być przyznawane nie tylko w przypadku letnich wyjazdów, ale również wyjazdów zimowych, leczniczych, naukowych, czy pobytów sanatoryjnych.

Pracownicy danej firmy ubiegający się o dofinansowanie mogą złożyć wniosek w zarządzie. Zaznaczmy, że wysokość dopłaty do wyjazdu kolonijnego jest uzależniona od dochodu na jednego członka rodziny.

O dofinansowanie można się starać na dziecko, które nie ukończyło 18 r.ż. O dopłatę nawet 40% kwoty za obóz dziecka mogą bez wątpienia starać się osoby zatrudnione w szkołach publicznych, urzędach, służbie zdrowia, czy kopalniach.

W przypadku prywatnych firm trzeba dowiedzieć się, czy jest to możliwe i czy dane przedsiębiorstwo wprowadziło jakieś limity, jak np. czas trwania pobytu.

Zdjęcie Gdzie szukać dofinansowanie na kolonię czy obóz dla dziecka? #1

Bon turystyczny

Jeśli Wasza rodzina nie wykorzystała jeszcze boru turystycznego to najwyższy czas to zrobić. Coraz więcej biur oraz ogranizacji turystycznych umożliwa realizacje tego typu płatności. Bon uprawnia do otrzymania kwoty w wysokości 500 PLN, natomiast dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie 1000 PLN.W tym wypadku wystarczy zalogować się na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i pobrać numer bonu. Tym samym uprawnia on do otrzymania zniżki w wysokości 500 lub 1000 PLN. Pamiętajcie, że czas na wykorzystanie bonu mija z dniem ostatniego września 2022 roku. 

Karta Dużej Rodziny

Warto wziąć też pod uwagę Kartę Dużej Rodziny, która uprawnia do róznego rodzaju zniżek. Częśc organizatorów przewiduje zniżki dla posiadaczy tego typu karty w ramach wyjazdów na obozy i kolonie.