Co kupić tacie na Dzień Ojca?

Agnieszka

Dziecko

21.06.2022 10:39

Co kupić tacie na Dzień Ojca?

 Dzień Ojca już niedługo. Warto więc poświęcić trochę czasu na wybranie ciekawego prezentu na tą okazję. Na co warto zwrócić uwagę?

Dzień Ojca już 23 czerwca

Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca, czyli niecały miesiąc po Dniu Matki. Święto ojców jest jednak obchodzone zdecydowanie mniej hucznie, niż święto matek. Co więcej, ma ono aż o 40 lat krótszą historię, niż Dzień Matki. Zostało bowiem ustanowione w Polsce dopiero w 1965 roku.

Warto więc pamiętać o tym dniu i razem z rodziną go uczcić. 

Jaki prezent wybrać na Dzień Ojca?

Wszystko zależy od tego, jakie upodobania ma osoba, której kupujecie prezent. Czym się interesuje i jak spędza wolny czas. Ważny jest również fakt, w jakim wieku jest dziecko.

Młodsze dzieci mogą sprawić przyjemność swojemu tacie wykonując prezent własnoręcznie. Mowa o namalowaniu obrazu i wprawieniu go w ozdobioną przez siebie ramkę, laurce, a nawet domowym występie z piosenką czy wierszykiem. Z pomocą opiekuna można też pobawić się masą solną i wykonać dla taty ciekawą figurkę. 

Starsze dzieci mogą zaangażować się znacznie bardziej. Nastolatkowie mogą na przykład wydrukować wspólne zdjęcia i wykonać ciekawie zdobiony album. 

Najważniejszy jest jednak wspólnie spędzony czas. Warto więc zaprosić tatę do kina, na koncert lubianego przez tatę muzyka czy wspólny wypad do lasu lub na ryby. Wszystko zależy od upodobań taty i tego, jak lubi spędzać wolne chwile.

Zdjęcie Co kupić tacie na Dzień Ojca? #1

Coś bardziej praktycznego?

Oprócz wspólnie spędzonego czasu z tatą w tym dniu, można podarować mu też coś, co przyda się każdemu mężczyźnie.

Mowa na przykład o zestawie kosmetyków, nowej koszulce z ulubionego sklepu, czy gadżecie do samochodu. 

Jeśli tato lubi aktywny tryb życia, być może warto zafundować mu karnet na jakąś aktywność fizyczną - basen, siłownia, a może Squash?

Coś bardziej sentymentalnego?

Czasem zdarza się, że naprawdę nie wiemy, co kupić danej osobie. Warto wtedy postawić na prezent, który jest sentymentalny. Obecnie w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć mnóstwo upominków na Dzień Ojca. 

Mowa o ładnym kubku do kawy z napisem, ozdobnej tabliczce z życzeniami, koszulce z ciekawym napisem z tej okazji, a nawet gotowymi zestawami z przysmakami lub alkoholem, które są dedykowane specjalnie na Dzień Ojca.