Gdzie pójść z maluchem na Dzień Dziecka?

Martyna P.
Dziecko
01.06.2022 12:02
Gdzie pójść z maluchem na Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień. I nie musi taki być wyłącznie za sprawą drogich prezentów. Warto zastanowić się, jakie atrakcje i aktywności sprawią, że dzień ten będzie atrakcyjny i na długo zapadnie w pamięci.

Na co dzień dorośli są bardzo zajęci, ciągle za czymś pędzą – praca, obowiązki domowe, zakupy. Doba wydaje się zazwyczaj za krótka. W tej codziennej, rutynowej gonitwie nie zapominajmy o naszych pociechach. W tym szczególnym dla nich dniu nie odsyłajmy ich do samodzielnej zabawy i nie włączajmy telewizora. Poświęćmy im 100% naszej atencji, bo tego potrzebują najbardziej. Jeśli brak Wam inspiracji przedstawimy kilka propozycji na miłe spędzenie czasu z dzieckiem.

 

Wspólny wypad

Dobrym rozwiązaniem jest wspólna wycieczka. Nie musi być to podróż poza miasto, czy wyjazd do hotelu. Można zorganizować wycieczkę rowerową połączoną z piknikiem na łonie natury. Przygotujcie wspólnie ulubione przekąski, napoje, zabierzcie ulubione zabawki, bańki mydlane, wiatraczki.

Można przygotować zabawę w obserwatorów natury – zabrać lupę, atlas. Podczas pobytu na łonie natury można zorganizować też grę terenową, czy podchody. Zabierzcie paletki do babingtona lub zwyczajną piłkę.

 

Zdjęcie Jak urozmaicić Dzień Dziecka? Jak spędzić czas z maluchem? #1

Wyjście do kina

Wielu rodziców nie ma czasu i możliwości na wychodzenie z dzieckiem do kina. Dzieci zazwyczaj udają się tam z grupą przedszkolną, czy podczas wycieczki szkolnej. Dzień Dziecka jest idealnym dniem, aby nadrobić zaległości. Przejrzyjcie wspólnie repertuar, pozwólcie wybrać dziecku. Może niektórzy z Was zgodzą się w tym dniu na dużą porcję popcornu lub waty cukrowej, a po bajce na puchar lodowy. Ważne, żeby dzień był inny niż wszystkie.

 

Wycieczka do ZOO

Dobrym rozwiązaniem jest również wycieczka do ZOO. Dzieci kochają zwierzęta. Wspólnie spędzony czas, w otoczeniu natury dobrze Wam zrobi. Do tego zabawa na placu zabaw i przekąski zapewnią niezapomniane wrażenia. Przed wyjazdem warto dowiedzieć się o możliwość kupienia biletu online, gdyż mogą pojawić się olbrzymie kolejki przed kasami.

 

Wypad na basen

Pogoda za oknem nie pozwala jeszcze na plażowanie, ale możecie wybrać się na kryty basen. Jeśli dziecko lubi wodne szaleństwa, a nie macie na to czasu na co dzień, będzie to świetne rozwiązanie. Wspólne wygłupy z mamą i tatą będą zapewne dla malucha bardzo atrakcyjne.

 

Wspólny posiłek

W Dzień Dziecka można zrezygnować z gotowania, gdyż zazwyczaj wpisane jest ono w naszą rutynę. Zróbcie sobie wolne od garów i wybierzcie się do ulubionej restauracji. Może jest tam plac zabaw, mini zagroda ze zwierzętami, zalew z rybkami albo kącik dla dzieci? Po obiedzie skuście się na deser.

 

Aktywności w domu

Niestety zdarza się, że ze względów chorobowych musimy zostać z dzieckiem w domu. Nie oznacza to, że Dzień Dziecka musi być nudny.

Możecie pobawić się w kucharzy i wspólnie przygotować owocowy deser, babeczki, czy ciasteczka. Dzieci uwielbiają pomagać, wykonywać zadania. Atrakcyjności możemy dodać poprzez kolorowe dekoracje, papierowe parasoleczki, posypki, tęczowe polewy, serwetki, czy słomki z ulubionymi postaciami z bajki. Wykorzystajmy dodatki, których nie używamy na co dzień. Wspólne gotowanie zbliża i daje wiele radości.

Ponadto możecie zorganizować wieczór z planszówkami, czy turniej gier. Nagrodą może być drobny upominek, czy słodka przekąska. Można pobawić się ciastoliną, tworząc zoo, lub piaskiem kinetycznym, budując zamki. Niby nic nadzwyczajnego, ale poświęcenie uwagi dziecku i dołączenie do kreatywnej zabawy i rywalizacji na pewno uszczęśliwi pociechę.

 

Pamiętajmy, że do świetnej zabawy nie potrzeba wielu wyszukanych zabawek, gdyż zabijają one w dziecku kreatywność. Czasem wystarczą chęci, pomysł i oddanie się w 100%. Poświęcenie całej swoje uwagi dziecku pozwoli poczuć mu się ważnym i wyjątkowym. Pomysłów na miłe spędzanie jest mnóstwo, ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia.

Miłego dnia!

Zdjęcie Jak urozmaicić Dzień Dziecka? Jak spędzić czas z maluchem? #2
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną