Czy można posadzić pomidory do góry nogami? Tak! Podpowiadamy jak!

Katarzyna

Ogród

02.06.2022 22:36

Czy można posadzić pomidory do góry nogami? Tak! Podpowiadamy jak! źródło okładki: https://www.youtube.com/watch?v=oPiq4epF01A

Pomidory posadzone do góry nogami to obecny hit Internetu. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Warzywa z własnej uprawy

Warzywa z własnego ogródka smakują najlepiej, ponieważ wiemy, czym były podlewane lub nawożone. Dbamy o nie i zapewniamy im najlepsze warunki do wzrostu. Domowy ogródek w dzisiejszych czasach to skarb, ponieważ ceny warzyw potrafią zwalić z nóg. Ogródek można założyć również na balkonie czy tarasie i wystarczą tylko chęci.

Zdjęcie Czy można posadzić pomidory do góry nogami? Tak! Podpowiadamy jak! #1

Pomidory w butelkach 

Jeśli chcemy mieć własne pomidory, jednak wielkość ogródka lub jego brak w tym przeszkadzają, to świetnym rozwiązaniem będzie w tym wypadku posadzenie pomidorów w butelkach i to od góry nogami. Co prawda czas na ich sadzenie był na przełomie marca i kwietnia jednak nie warto czekać kolejny rok, aby wypróbować ten trik.

Ziarna pomidorów 

Do posadzenia pomidorów w butelce potrzeba mieść ziarenka pomidorów, butelki po wodzie czy czyste po napojach, trochę ziemi oraz pozytywne nastawienie. Posadzenie pomidorów w butelce znacznie zmniejszy zajmowane przez nie miejsce, które można wykorzystać na posadzenie innych warzyw czy owoców.

Kiełki pomidorów 

Najlepiej jest posadzić ziarenka pomidorów, które już zaczęły puszczać kiełki. Aby do tego doszło, na wacie lub wodzie należy położyć kilka ziarenek, a następnie postawić je w miejscu, gdzie będzie docierało do nich słońce. Po kilku dniach dzięki nasłonecznieniu oraz nawilżeniu ziarenka zaczną puszczać kiełki.

Instrukcja sadzenia pomidorów w butelce 

Aby posadzić pomidora w butelce, najpierw należy odciąć jej dno, a wnętrze można wyłożyć folią aluminiową, jednak nie trzeba tego robić. Następnie do butelki wkładamy sadzonkę, ale w ten sposób, aby jego łodyga wychodziła przez szyjkę butelki. Dorzucamy ziemi do pełna, lekko podlewamy i już pomidor jest posadzony. Butelkę wieszamy do góry nogami i od czasu do czasu podlewamy. Najlepiej jest umieścić ją w słonecznym miejscu, aby pomidory szybciej rosły i dojrzewały. Okazuje się, że w ten sposób można posadzić również inne warzywa czy zioła.

Zalety pomidorów w butelce 

Posadzenie pomidorów w butelce do góry nogami ma wiele korzyści. Przede wszystkim nie zajmują one tyle miejsca, co standardowe sadzonki. Co więcej, tak posadzone pomidory nie będą się uginać, ponieważ będzie na nie działać grawitacja i nie trzeba będzie ich podwiązywać. O wiele łatwiej jest również podlewać tak posadzone pomidory, ponieważ woda trafia od razu do korzeni. Dzięki temu, że liście nie zasłaniają pomidorów, to będą one dojrzewać szybciej.