Dlaczego warto palić naturalne świece sojowe?

Sponsorowany
Styl życia
31.05.2022 9:31
Dlaczego warto palić naturalne świece sojowe?

Każdy z nas uwielbia mieć przyjemny zapach w domu, gdyż jest to jedna z rzeczy, które sprawiają, że czujemy się jak po prostu jak u siebie, a także daje poczucie bezpieczeństwa. Jeśli lubimy poeksperymentować z zapachami lub ułatwić sobie relaks, palenie świec zapachowych może być czynnikiem, który znacznie poprawia nasz komfort i odpoczynek po pracy.

W sytuacji, gdy lubimy różnorodne zapachy i nie chcemy ograniczać się do tych naturalnych, jakie mamy w domu, to warto kupić świece zapachowe. Jednak wybór pierwszej lepszej świeczki i obojętnie jakiego zapachu to za mało, aby osiągnąć jak najlepszy efekt odprężenia. Palenie świec jest na tyle przyjemne, że może się ono stać co wieczornym rytuałem, zwłaszcza w mroźne, zimowe dni. Warto jednak wybrać te, które nie są dla nas szkodliwe.

Jakie świece warto wybrać?

Jeśli chcemy palić świece w domu, musimy zadbać o to, by były one dobrej jakości. Musimy także podjąć decyzję, z jakiego materiału wykonaną świecę kupimy, może to być zwykła parafina, naturalny wosk lub inny ekologiczny materiał.

Na pewno dobrym wyborem będzie świeca sojowa, która jest wykonana w całości z ekologicznych materiałów. Wosk sojowy pozyskiwany jest z nasion soi. Przez to, że świece sojowe są naturalne, podczas spalania nie uwalniają toksycznych dla nas substancji.

Jeśli uwielbiasz zapachowe świece i zastanawiasz się, gdzie zakupić je w dobrej jakości to polecam Ci zajrzeć do sklepu internetowego Airflavour.pl. Zajdziesz tam szeroką ofertę świec sojowych.

Zdjęcie Dlaczego warto palić naturalne świece sojowe? #1

Świece sojowe- dlaczego warto?

Na podstawie przeprowadzonych badań, możemy się dowiedzieć, że to nos jest jednym z najcenniejszych kanałów w drodze do mózgu. Zatem zapach świecy sojowej wpływana:

- pamięć i koncentrację - przyśpiesza on przepływ informacji do mózgu, która odpowiedzialna jest za pamięć długotrwałą. Nauka i praca przy odpalonej świecy sojowej z pewnością jest szybsza oraz efektywniejsza.

- odprężenie- świece sojowe wykorzystywane są przede wszystkim do znanej od lat aromaterapii. Naukowcy i lekarze są zgodni i wyraźnie mówią o tym, jak zmysł węchu łagodzi skutki depresji, drażliwość i zmniejsza napięcie mięśni.

Zdjęcie Dlaczego warto palić naturalne świece sojowe? #2

Ponadto świece sojowe palą się dłużej od świec parafinowych. Dzięki niższej temperaturze topnienia czas ten wydłuża się nawet o 50%. Niższa temperatura sprawia także, że stają się one bezpieczniejsze, gdyż nie ma możliwości poparzenia się.

Świece parafinowe są znacznie gorszym wyborem od świec sojowych, którego zdecydowanie odradzam, ponieważ parafina jest pochodną ropy naftowej, jej spalanie powoduje powstawanie sadzy i nagromadzenia się niebezpiecznych związków chemicznych, np. związków, które prowadzą do rozwoju raka, problemów z układem oddechowym, krążeniowym i nerwowym. Świece naturalne są biodegradowalne, a ponieważ nie kopcą, nie zwiększają poziomu dwutlenku węgla w powietrzu.

Podsumowanie

Wybierając naturalną świecę sojową w żaden sposób nie szkodzisz środowisku, ani sobie, gdyż są one zdrowe dla naszego organizmu. A więc, warto? Zdecydowanie tak!

Zdjęcie Dlaczego warto palić naturalne świece sojowe? #3
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną