Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego w rozmowie o chorobie Putina i zakończeniu wojny!

Justyna
Newsy
13.05.2022 21:54
Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego w rozmowie o chorobie Putina i zakończeniu wojny!

W piątek szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Kyryło Budanow w wywiadzie dla Sky News skomentował stan zdrowia rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Według Budanowa w Rosji już rozpoczął się przewrót, którego celem jest obalenie Putina.

Spekulacje o chorobach trapiących Putina

Brytyjskie media informowały w piątek, powołując się na kremlowskiego oligarchę, że rosyjski prezydent cierpi na raka krwi. O chorobie nowotworowej trapiącej Putina mówił także w wywiadzie udzielonym Sky News Kyryło Budanow.

Spekulacje na temat złego stanu zdrowia Władimira Putina pojawiają się już od dłuższego czasu. Media donoszą o fizycznej niedyspozycji rosyjskiego przywódcy - wymienia się oprócz nowotworu, chorobę Parkinsona oraz schizofrenię.

W kwietniu niezależny portal Projekt opublikował raport, z którego wynika, że Putina często odwiedza lekarz, który specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu nowotworów. Ukraińska agencja UNIAN podała natomiast, że już wcześniej chodziły słuchy o raku tarczycy albo raku jamy brzusznej u Władimira Putina. Szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew także pisał o jego poważnej chorobie nowotworowej.

Później w kwietniu zwracano uwagę na nienaturalną pozę rosyjskiego przywódcy w czasie spotkania z ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Ostatnio dużo pisano na ten temat przy okazji parady zwycięstwa na Placu Czerwonym 9 maja. Uwagę komentatorów przykuł między innymi gruby zielony koc na kolanach rosyjskiego przywódcy. Od razu pojawiły się spekulacje, że w ten sposób Putin próbował ukryć symptomy choroby Parkinsona - drżenie nóg.

Kreml nie komentuje tych doniesień. Rosyjskie media zawsze starają się przedstawiać Władimira Putina w jak najlepszej kondycji fizycznej. 

Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?

Dziennikarze Sky News przypominali, że Budanow trafnie przewidział termin rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W związku z tym szef HUR został zapytany także o prognozy na temat przełomu w wojnie na Ukrainie. W odpowiedzi zapewnił, że:

Przełom nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Do końca roku zostanie zakończona znaczna część aktywnych działań bojowych. W rezultacie przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie”.

Wypowiadał się także optymistycznie na temat przygotowania do walki z Rosjanami:

„Wiemy o naszym wrogu wszystko. Znamy jego plany niemal w tej samej chwili, w której powstają. Walczymy z Rosją osiem lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem. Rosja wcale nie jest taka silna. To orda ludzi z bronią.”.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną