Dlaczego nie warto się spieszyć z nowym związkiem tuż po rozstaniu?

Katarzyna

Związki

19.04.2022 17:51

Dlaczego nie warto się spieszyć z nowym związkiem tuż po rozstaniu?

Niektóre związki nie wytrzymują próby czasu i się rozpadają. Dlaczego nie warto się wtedy śpieszyć i wchodzić w kolejny związek? Podpowiadamy!

Zdjęcie Dlaczego nie warto się spieszyć z nowym związkiem tuż po rozstaniu? #1

Rozpad związku 

Nie każdy związek kończy się happy endem, a niektóre się po prostu rozpadają. Przyczyn może być sporo, jednak zawsze zakończenie związku przynosi wiele cierpienia i bólu. Przyzwyczajenie się do tego, że drugiej osoby nie ma już przy nas, nie jest łatwe. Niektórzy, aby zagłuszyć ten ból, bardzo szybko wchodzą w kolejny związek. Dlaczego jednak nie powinno się tego robić? Poznaj nasze argumenty!

1) Chcesz uciec

Wejście w kolejny związek ma na celu ucieczkę od bólu lub lęku. Zazwyczaj jest to lęk przed porzuceniem czy samotnością. Wejście szybko w nowy związek jest jak pewnego rodzaju plaster, który naklejasz na jeszcze świeżą i niezagojoną ranę. Ucieczka nie sprawi, że poczujesz się lepiej, mimo że będą to ramiona drugiej osoby. 

2) Chcesz stłumić emocje

Rozstanie zazwyczaj powoduje napływ wielu smutnych emocji, które potrafią przytłoczyć. Zazwyczaj jest to strach, żal, smutek i gniew, które cię wypełniają. Zamiast od razu wchodzić w kolejny związek, daj sobie czas, aby uporać się z szalejącymi emocjami. Dopóki tego nie zrobisz, nie będziesz mogła w pełni cieszyć się nowym związkiem.

3) Nieuchronność porównań

Gdy stary związek nie jest jeszcze definitywnie zakończony w twojej głowie, a ty już wejdziesz w nowy, to nieuniknione jest, że będzie porównywać byłego i obecnego partnera. Wejście w nowy związek będzie dużą zmianą i nowością dla ciebie. Stałe porównania będą mogły sprawić, że nie będzie mogła w całości zaangażować się w nowy związek, a kiełkujące uczucie może się przez to nie rozwinąć.

Zdjęcie Dlaczego nie warto się spieszyć z nowym związkiem tuż po rozstaniu? #2

4) Potrzebny jest czas

Według psychologów zakończenie związku to trudna decyzja. Odnalezienie się w nowej rzeczywistości wymaga czasu, dlatego ważny jest okres żałoby, który jest okresem przejściowym. W jego czasu warto uporać się z emocjami oraz ochłonąć. Po okresie żałoby będziesz miała czystą kartę, z którą będziesz mogła wejść w nowy związek.

Nowy związek- kiedy?

Nowy związek to na pewno jeden ze sposobów na poradzenie sobie z rozstaniem. Nie należy jednak ramion byłego partnera zbyt szybko zamieniać na ramiona innego faceta. Przede wszystkim nowy związek powinnaś zacząć z czystym sumieniem i czystym sercem. Gdy nie uporządkujesz i nie zamkniesz w głowie starego związku, wtedy nowy nie będzie mógł się rozwinąć. Nowa znajomość nie powinna być lekiem na zakończony związek. Najlepiej jest zacząć szukać partnera lub umawiać się na randki, dopiero wtedy, gdy będziesz na to psychicznie i fizycznie gotowa.