Ciche dni – co robić, kiedy druga osoba traktuje cię jak powietrze?

Katarzyna

Związki

19.04.2022 17:23

Ciche dni – co robić, kiedy druga osoba traktuje cię jak powietrze?

Żaden związek nie jest idealny, dlatego zdarzają się kłótnie, które czasami doprowadzają do cichych dni.  Obojętność drugiej osoby jest wtedy druzgocąca i często przynosi smutek. Jak sobie poradzić z cichymi dniami? Podpowiadamy!

Zdjęcie Ciche dni – co robić, kiedy druga osoba traktuje cię jak powietrze? #1

Kłótnie i nieporozumienia

Kłótnia między partnerami sprawia, każda ze stron wyrzuca z siebie to, co leży jej na sercu. W zależności od osobowości kłótnia może zakończyć się porozumieniem lub cichymi dniami. Po kłótni jedna ze stron może zacząć ignorować drugą. To sprawia, że odtwarza się od nowa kłótnie i rozważa się wypowiedziane wtedy słowa. Takie sytuacje odbijają się na zdrowiu psychicznym, a nawet mogą przerodzić się w stany lękowe.

Zachowania po kłótni

Kłótnia wywołuje w nas różne emocje od złości do smutku. Ostra wymiana zdań sprawia, dzieje się coś toksycznego. Nagromadzenie w sobie złych emocji prędzej czy później doprowadza do kłótni, która może zakończyć się cichymi dniami. Zachowujemy się wtedy na 3 sposoby:

1) zamykamy się w sobie,

2) staramy się zasłużyć na uwagę,

3) atakujemy.

Negatywne odczucia 

Każde z tych sposobów radzenia sobie z cichymi dniami, sprawia, że do związku dostają się złe emocje i negatywne odczucia. Zamykanie się w sobie sprawia, że złe emocje nadal w nas buzują i „rozwalają” nas od środka. Szukanie uwagi sprawia, że odczuwamy niepewność i lęk. Czasami również atakujemy drugą osobę, co jest spowodowane stresem i nerwami. Jeśli w związku dochodzi do cichych dni, to musimy sobie z nimi poradzić. Bardzo ważną zasadą jest, aby w takiej sytuacji mieć do siebie szacunek.

Zdjęcie Ciche dni – co robić, kiedy druga osoba traktuje cię jak powietrze? #2

Ważna jest rozmowa

Nie należy brać wtedy całej winy na siebie, aby tylko zakończyć te ciche dni. Warto również zastanowić się, czy druga osoba nie wymusza tych cichych dni specjalnie. Zamiast tkwić w tej niezdrowej relacji, lepiej jest zapoczątkować spokojną rozmowę. Należy też wyczuć czy druga osoba jest gotowa na rozmowę. Jeśli nie to nie można naciskać, jednak trzeba do zrozumienia, że chce się już zakończyć ciche dni. Czasami jednak druga strona potrzebuje więcej czasu na poukładanie sobie spraw i myśli. Ważne jest, aby nie przedłużać ich w nieskończoność, tylko dojść do porozumienia.