Mila Kunis i Ashton Kutcher przekażą miliony dla Ukrainy

Patrycja
Newsy
06.03.2022 14:26
Mila Kunis i Ashton Kutcher przekażą miliony dla Ukrainy źródło okładki: https://www.instagram.com/p/B8DXIYMnmy6/

Z związku ze zbrojnym konfliktem na Ukrainie, coraz więcej osób angażuje się w pomoc. Także amerykańscy aktorzy Mila Kunis i Ashton Kutcher, zdecydowali się przekazać 3 miliony dolarów na pomoc humanitarną na Ukrainie!

"Jestem tak dumna z bycia Ukrainką jak nigdy dotąd"

Mila Kunis to znana aktorka, urodzona w Czerniowcach w Ukrainie. W wieku ośmiu lat wraz z rodziną wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Podkreśla, jednak jak bliska jej sercu jest Ukraina i jak dumna czuje się ze swojego pochodzenia.

Na swoim Instagramie umieściła nagranie, w którym wraz z mężem mówią: „Zawsze postrzegałam siebie jako dumną Amerykankę. Kocham wszystko to, co ten kraj uczynił dla mnie i dla mojej rodziny. Ale teraz, bardziej niż kiedykolwiek, jestem dumna z tego, że jestem Ukrainką.

Mila dodaje: „To, co wydarzyło się w Ukrainie, jest druzgocące. Na tym świecie nie może być miejsca na niesprawiedliwe atakowanie ludzi”.

Aktorka z mężem przekażą 3 miliony dolarów na pomoc Ukrainie

Ashton Kutcher i Mila Kunis, od dawna działają charytatywnie. Tym razem również postanowili zaangażować się w pomoc potrzebującym. Ogłosili, że przekażą trzy miliony dolarów na zbiórkę dla ukraińskich uchodźców.

Wielka akcja charytatywna

Celem zbiórki jest zebranie dziesięciokrotności tej sumy, czyli 30 milionów dolarów.

Aktorzy wyjaśniają, że zebrane pieniądze trafią do dwóch organizacji: Flexport.org i Airbnb.org.  Pomogą w zorganizowaniu transportu najpotrzebniejszych rzeczy do miejsc, gdzie teraz przebywają uchodźcy. Przede wszystkim do Polski, Rumunii, Mołdawii, Słowacji czy Węgier. Środki mają także zapewnić uchodźcom darmowe, krótkoterminowe mieszkania i najpotrzebniejsze zaopatrzenie.

Znani pomagają Ukrainie

Także inne zagraniczne gwiazdy oferują pomoc. Do tej pory pieniądze na pomoc Ukrainie przekazali m.in. urodzona w Rosji modelka Irina Shayk, pochodząca z Ukrainy Milla Jovovich, a także aktorzy Blake Lively i Ryan Reynolds. Królowa popu Madonna jednoznacznie potępiła działania Putina. Hołd napadniętej Ukrainie oddali m.in. Lady Gaga, Michael Douglas, Benedecit Cumberbatch i Brian Cox.

Amerykański filmowiec i aktor Sean Penn pracuje nad filmem o inwazji na Ukrainę, a założona przez niego organizacja charytatywna pomaga uchodźcom przybywającym do Polski. Zapewnia potrzebującym środki higieny, żywność, bezpieczny transport i schronienie. 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną