Dziennikarka i przedsiębiorca wysłali z Polski do Ukrainy największy konwój z pomocą humanitarną!

Agnieszka

Newsy

25.04.2022 9:22

Dziennikarka i przedsiębiorca wysłali z Polski do Ukrainy największy konwój z pomocą humanitarną!

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska wysłali do Ukrainy największy prywatny transport z pomocą humanitarną! Ogromne przedsięwzięcie właśnie doszło do skutku. Środki zorganizowane przez prezenterkę telewizyjną i jej męża - właściciela In Postu właśnie przekroczyły wschodnią granicę. 

Niedługo miną już dwa miesiące od początku wojny w Ukrainie. Od samego początku Omenaa Mensah i Rafał Brzoska aktywnie biorą udział w pomocy dla uchodźców i osób, które zostały w kraju objętym wojną.

Ich fundacja od razu zaczęła poszukiwania miejsc w szkołach dla ukraińskich dzieci. Teraz natomiast do Ukrainy wyruszył największy prywatny transport z pomocą humanitarną.

Małżeństwo wysłało do Charkowa 34 wagony, w których znajduje się blisko 1000 palet z zawartością pół tysiąca ton żywności (konserwy, mąkę, ryż, kaszę, mleko), leków i innych środków pierwszej potrzeby, takich jak koce i śpiwory. Zawartość wagonów zostanie przekazana w ręce władz Charkowa, które odpowiednio rozdysponują pomoc wśród najbardziej poszkodowanych osób. 

 Pociąg opuścił Polskę w czwartek, o czym nikt nie mógł się dowiedzieć ze względów bezpieczeństwa. Zakup produktów został sfinansowany przez Omenę Mensah i Rafała Brzoskę, Prezesa InPost, a transport zorganizowano we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych.

Rafał Brzoska zwrócił się także do wielu przedsiębiorców. Dzięki temu wiele produktów udało się zakupić z dużymi rabatami lub wręcz po koszcie wytworzenia, niektóre firmy wręcz dokładały do konwoju swoje dary – stąd też nazwa: Konwój Polskich Serc. 

“Nasz sąsiad, Ukraina, został brutalnie zaatakowany, a polskie społeczeństwo i polski biznes zdają egzamin z człowieczeństwa w sposób, z którego mogą być dumne. Apeluję dziś do naszych braci, przedsiębiorców i biznesu na całym świecie – nie patrzcie obojętnie, pomóżcie bronić słabszych, niech to nie będzie tylko zryw pierwszych tygodni! Nie patrzcie w Excela, tylko w przyszłość. Ukraińcy walczą dziś za nas. I trzeba im pomóc. Ta wojna za chwilę może być tutaj. W Polsce mamy trudną historię, ale wiemy doskonale, co działa w walce ze złem: działa solidarność” – mówi Rafał Brzoska, Prezes InPost.