Ksiądz Rydzyk zaprasza na swoją uczelnię. Opłata za czesne zwala z nóg!

Katarzyna
Newsy
22.02.2022 22:50
Ksiądz Rydzyk zaprasza na swoją uczelnię. Opłata za czesne zwala z nóg! źródło okładki: Autorstwa Piotr Drabik - Ten plik jest fragmentem innego pliku, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia

Ksiądz Tadeusz Rydzyk założył własną uczelnię a dokładniej Akademię Kultury Społecznej i Medialnej. Ile kosztuje semestr na takiej uczelni? Sprawdzamy!

Zdjęcie Ksiądz Rydzyk zaprasza na swój uczelnie. Wysokość czesnych zwala z nóg! #1

Szkoła wyższa o. Rydzyka 

Ojciec Tadeusz Rydzyk założył w Toruniu szkołę wyższą, gdzie można zapisać się na studia podyplomowe, których tematem jest retoryka i wystąpienia przed kamerą. Okazuje się, że studiowanie na tej uczelni wcale do tanich nie należy. Uczelnia została założona w 2001 roku i jest szkołą wyższą niepubliczną. Ma również swoją stronę na Facebook'u, gdzie można przeczytać, że studia w tym kierunku nauczą studentów, jak radzić sobie przed kamerą oraz jak zwalczyć stres przed wystąpieniami. Uczelnia informuje również, że w ramach tych studiów będą zajęcia z dziennikarzami, znanymi aktorami oraz specjalistami od wizerunku.

"Retoryka i wystąpienia przed kamerą"

W ramach dwusemestralnych studiów podyplomowych z retoryki i wystąpień przed kamerą będą organizowane wykłady, jak i ćwiczenia. Szkoła stawia na tym kierunku na zajęcia praktycznie, które będą rozpowszechniać kulturę słowa. Studia z retoryki będą zawierały zajęcia z komunikacji społecznej, retoryki stosowanej oraz klasycznej, jak również z etyki, sztuki i pedagogiki mass mediów.

Różne umiejętności 

Studenci w ramach tego kierunku będą nabywać umiejętności publicznego przemawiania, klarownego wyrażania swoich myśli oraz odpowiedniej dykcji i artykulacji. Co więcej, studia te nauczą ich również odpowiedniego dobierania emisji głosu, kreowania wizerunku dobrego mówcy oraz świadomego używania języka. Studenci będą również w ramach zajęć przełamywać swoje bariery komunikacyjne oraz opanowywać swój stres i tremę związaną z wystąpieniami przed kamerą.

Zdjęcie Ksiądz Rydzyk zaprasza na swój uczelnie. Wysokość czesnych zwala z nóg! #2

Czesne za studia

Jak się okazuje, koszt takich studiów wcale nie jest mały. Opłata za czesne na kierunku „Retoryka i wystąpienia przed kamerą” to wydatek rzędu około 4 tys. zł, jeśli płatność zostanie dokonana w jednej transzy. Opłatę tą można podzielić na dwie raty, jednak do każdej z nich trzeba dopłacić po 100 zł. Studia o. Rydzyka oferują również uzyskanie wykształcenia wyższego na kierunku „Master of Business Administration”, za które trzeba zapłacić ponad 14 tys. zł. Tylko jeden kierunek w ramach tej uczelni jest bezpłatny i jest to „Etyka dla nauczycieli”, ponieważ finansuje ją Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną