Wyłudził od kobiet 10 milionów dolarów! Oszust z Tindera wciąż działa

Patrycja
Newsy
08.02.2022 19:56
Wyłudził od kobiet 10 milionów dolarów! Oszust z Tindera wciąż działa

„Oszust z Tindera” to nowy dokument Netflixa, który przedstawia historię Simona Levieva i oszukanych przez niego kobiet. Mężczyzna wyłudził od nich 10 milionów dolarów i wciąż nie został skazany!

Zdjęcie Wyłudził od kobiet 10 milionów dolarów! Oszust z Tindera wciąż działa #1

„Oszust z Tindera” podbija Netflixa

„Oszust z Tindera” to nowy hit Netflixa, który bije rekordy popularności w serwisie. Dokument przedstawia historię Simona Levieva (tak naprawdę nazywa się Shimon Hayut), który podając się za bogatego potentata diamentów, uwodził kobiety w sieci, a następnie wyłudzał od nich pieniądze. Jego proceder trwał od lat, a swoje ofiary oszukał na 10 milionów dolarów!

Ofiary chcą sprawiedliwości

W filmie przedstawiono historię trzech kobiet, które dały się zwieść przystojnemu i bajecznie bogatemu playboyowi. Gdy zdały sobie sprawę z tego, że ten robiący międzynarodowe interesy biznesmen jest tak naprawdę kimś zupełnie innym, było już za późno… wpadły w spiralę długów i straciły niemal wszystko.

Główna bohaterka dokumentu Cecilie, jedna z ofiar Simona, nagłaśnia sprawę i znajduje inne kobiety, które spotkał podobny los. Razem planują zemstę i chcą rozprawić się z "Oszustem z Tindera".

Oszust z Tindera pozostaje bezkarny

Historia przedstawiona w dokumencie nie jest fikcją! Wszystko to zdarzyło się naprawdę.

Choć w 2019 roku "książę diamentów" został skazany na 15 miesięcy więzienia za przestępstwa popełnione w Izraelu, to został zwolniony po 5 miesiącach. Po wyjściu na wolność kontynuuje swój proceder, oszukując kolejne kobiety.

Jak się okazuje, mężczyzna do tej pory nie poniósł z tego powodu żadnych większych konsekwencji, choć przypadki oszustw zgłoszono w wielu krajach: Norwegii, Szwecji, Anglii, Niemczech i Danii.

Ani jego partner biznesowy, ani ochroniarz, którym jest pochodzący z Polski Piotr K., także nie zostali o nic oskarżeni.

Książę diamentów wciąż działa

Choć pod koniec dokumentu Simon błaga swoje "sponsorki" o pieniądze, a ostatnie nagrania z nim pokazują go jako "króla bezdomnych", to oszust odbił się od dna.

Książę diamentów wciąż działa i wyłudza pieniądze od następnych ofiar. Aktualnie mieszka w Izraelu i spotyka się z modelką Kate Konlin. Nie zmienił swojego stylu życia, wciąż otacza się luksusami i przepychem.

Choć jego konto na Tinderze zostało zablokowane, wciąż jest można go odnaleźć na Instagramie, gdzie pokazuje swoje życie i obiecuje, że już niedługo opowie swoją wersję tej historii.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną