Żabka i InPost łączą siły. Już niedługo zobaczymy efekt ich współpracy.

Katarzyna

Newsy

18.01.2022 18:12

Żabka i InPost łączą siły. Już niedługo zobaczymy efekt ich współpracy.

W sklepie Żabka będzie można zobaczyć za niedługo paczkomaty Inpost.

Zdjęcie Paczkomaty Inpost staną w sklepach Żabka #1

Sieć sklepów Żabka 

Sieć sklepów Żabka rozwija się w szybkim tempie. W sklepach tych można kupić najpotrzebniejsze produkty, wysłać list, opłacić rachunki, doładować telefon, zakupić bon na teleporadę medyczną czy odebrać paczkę. Są one wielozadaniowe, a co więcej ich katalog usług znów się poszerza. Pierwsze sklepu pod szyldem "Żabki" w Polsce otworzyły się w 1998 roku. Dziś jest ich ponad 7000, a zarządza nimi około 5700 franczyzobiorców. 

Zamówienia do paczkomatów 

Dziś wiele osób zamawia paczki do paczkomatów, ponieważ jest to wygodny sposób odbierania zamówionych produktów, które zostały zakupione przez Internet. Paczkomaty są czynne całą dobę, więc paczkę można odebrać w dowolnej chwili. Jeśli nie odbierze się jej do 48h od umieszczenia jej w paczkomacie, wtedy wraca ona z powrotem do nadawcy. Paczkomaty można znaleźć w praktycznie każdym większym mieście, gdzie są one zlokalizowane w strategicznych miejscach.

Współpraca Żabki i InPost

Sieć sklepów Żabka rozpoczęła współpracę z najbardziej znaną firmą kurierską InPost. W ramach tej współpracy w niektórych sklepach Żabka mają się pojawić paczkomaty typy InDoor. Jak na razie rozpoczęto projekt pilotażowy, który pokaże, czy taka forma nadawania i odbierania przesyłek będzie klientom odpowiadać. Jak na razie, aby odebrać paczkę, trzeba było podejść do kasy, podać kod, dzięki któremu kasjer mógł odnaleźć naszą paczkę i ją odebrać. Teraz będzie mogło odbywać się to bez konieczności angażowania do tego pracownika sklepu.

Paczkomaty InDoor

Paczkomaty najczęściej znajdują się przed budynkami, tak aby każdy miał do nich łatwy dostęp. InPost wymyślił jednak paczkomaty InDoor, które są obecnie stawiane w biurowcach, galeriach handlowych czy innych obiektach mieszkalnych. Zamiast tradycyjnego paczkomatu na zewnątrz, teraz będzie można spotkać go również wewnątrz budynku. Pierwszy taki paczkomat stanął w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Ułatwienie dla pracowników 

Sieć sklepów Żabka chcą odciążyć pracowników, postanowiła podjąć się współpracy z siecią Inpost. Dzięki temu paczki będą usystematyzowane i umieszczane w paczkomatach InDoor. Z tego miejsca natomiast klienci sami będą mogli je odebrać bez konieczności angażowania pracownika sklepu. Co więcej, taka forma odbioru czy nadawania paczek sprawi, że nie będą one znajdowały się na zapleczu, tylko będą bezpiecznie schowane w paczkomacie, gdzie będą czekały na swój odbiór.