Czy kapsułki są bezpieczne dla Naszych pralek?

Magdalena
Dom
07.02.2019 22:10
Czy kapsułki są bezpieczne dla Naszych pralek?

Ostatnimi czasy kapsułki do prania wyparły klasyczny proszek do prania. Zdecydowana większość z Nas woli ich używać, ze względu na łatwiejszy proces prania. Ale czy stosowanie kapsułek jest bezpieczne dla Naszych pralek? Poznaj odpowiedź!

Zdjęcie Czy kapsułki są bezpieczne dla Naszych pralek? #1

Chociaż pranie należy do niemal codziennych czynności domowych, nie dla każdego jest łatwe i przyjemne. Zdarza się, że po wyciągnięciu z pralki ubrania nie wyglądają tak jak przed włożeniem. Ulubiony sweter jest skurczony, zawieruszona ciemna skarpetka zafarbowała jasne pranie albo uporczywa plama z najlepszej bluzki się nie sprała. Często również resztki proszku zostają w dozowniku, co wymaga dokładnego i mozolnego czyszczenia. Na to na szczęście producenci znaleźli sposób i stworzyli kapsułki do prania, które umieszcza się bezpośrednio w bębnie pralki.

Cena kapsułek piorących

Cena kapsułek nie różni się znacząco od dobrych proszków do prania:

Proszek do prania, do 38 prań kosztuje 35,99 zł. Koszt jednego prania to 0.94 zł

Kapsułki do prania, do 36 prań kosztują 35,99 zł. Koszt jednego prania to 0.99 zł

Ceny jednak mogą różnić się w zależności od producentów detergentów oraz sklepu w jakim robimy zakupy. Możemy spotkać się z wyższą ceną kapsułek oraz niższą proszku.

Zalety i wady kapsułek piorących

Łatwość użycia kapsułek jest ich dużą zaletą. Poza tym nie pozostawiają zacieków na ubraniach, jeśli oczywiście temperatura prania jest odpowiednio nastawiona i kapsułka się dobrze rozpuści. Wielu zwolenników proszków do prania twierdzi, że kapsułki niszczą ubrania oraz pralkę. Gdy temperatura prania jest za niska, nierozpuszczone resztki zalegają we wnętrzu pralki. Prowadzi to do wytworzenia nieprzyjemnego zapachu oraz nawet do zapychania rury.

Zdjęcie Czy kapsułki są bezpieczne dla Naszych pralek? #2

Zatem, jeśli pierzesz w niskiej temperatury zrezygnuj z używania kapsułek!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną