Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wystarczy kilka sekund, aby zmienić tę jedną rzecz w oknie!


                    Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wystarczy kilka sekund, aby zmienić tę jedną rzecz w oknie!
05Sty

Pora jesieni i zimy zmusza nas, aby więcej grzać w mieszkaniu. Do pomieszczeń dostaje się wiele zimnego powietrza z zewnątrz, a więc dużo potrzeba, aby nagrzać w pokoju. Nowe mieszkania czy domy mają wbudowane nowoczesne okna, w których jedna mała zmiana może pomóc nam w zaoszczędzeniu na ogrzewaniu.

Okna PCV mają wbudowany tryb letni i zimowy, a więc w zależności od pory roku możemy regulować ich szczelność. W czasie lata, kiedy na dworze panuje wysoka temperatura, okna wpuszczają do mieszkania więcej powietrza. Zatem w czasie zimy taki tryb jedynie obniża temperaturę w pomieszczeniach, co powoduje zwiększenie ogrzewania. Dodatkowo szczelne okna ograniczają hałas dobiegający z zewnątrz.

Zdjęcie Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wystarczy kilka sekund, aby zmienić tę jedną rzecz w oknie! #1

Jak zmienić tryb?

Zwykły klucz sześciokątny typu imbus oraz kilka sekund naszego czasu to jedyne rzeczy, które są nam potrzebne. Zmiana trybu jest bardzo prosta. Wystarczy otworzyć okno i umieścić klucz w otworach okna znajdujących się w bocznych, metalowych częściach i przekręcić w stronę zgodną z ruchem wskazówek do momentu, kiedy klucz (a właściwie jego dłuższa część) znajdzie się bliżej okna.

Zdjęcie Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wystarczy kilka sekund, aby zmienić tę jedną rzecz w oknie! #2

To samo powtórzyć w każdym innym otworze znajdującym się po obu stronach okna. W ten sposób zmienia się szczelność naszego okna, a więc do pomieszczenia będzie dostawało o wiele mniej zimna oraz hałasu.

Poniżej możesz obejrzeć filmik, który dokładnie pokazuje jak regulować szczelność okna!

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja