Czarnogóra na wakacje – gdzie się zatrzymać?

Agnieszka

Newsy

21.12.2021 16:28

Czarnogóra na wakacje – gdzie się zatrzymać?

Czarnogóra to piękny południowoeuropejski kraj, który oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych. Jest to więc doskonały wybór na wyjazd wakacyjny. Co warto zobaczyć podczas wakacji w Czarnogórze? Sprawdź, które zakątki tego bałkańskiego państwa powinny znaleźć się na Twojej liście. 

Czarnogóra – wakacje nad Morzem Adriatyckim dla rodzin z dziećmi 

Jakie możliwości na aktywne spędzanie czasu oraz rozrywkę oferuje najmłodszym Czarnogóra? Wakacje w tym kraju dostarczą dzieciom wielu wrażeń. Obowiązkowym punktem wycieczki jest wybrzeże Morza Adriatyckiego. Kąpiele morskie i zabawy na piaszczystej plaży z pewnością sprawią małym podróżnikom mnóstwo radości. Dobrym miejscem na odpoczynek z rodziną będzie 13-kilometrowa Velika Plaza, która rozciąga się na południowym krańcu Czarnogóry. Amatorzy kitesurfingu i windsurfingu również nie będą mogli narzekać na nudę. Velika Plaza to idealne miejsce do rozpoczęcia przygody ze sportami wodnymi. Znajdziesz tu mnóstwo szkółek i instruktorów, którzy z pewnością pomogą Ci przy pierwszych próbach na desce. To jedna z najpiękniejszych plaż tego państwa. Dużą atrakcją może być również rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej. Będąc w Czarnogórze z dziećmi, warto skorzystać też z atrakcji, które zapewnia aquapark w Becici. 

Czarnogóra – wakacje w stolicy. Co warto zobaczyć?

Bałkańskie rodzinne wakacje w Czarnogórze nie mogą obejść się bez wizyty w stolicy kraju, czyli Podgoricy. Mimo dużych zniszczeń, jakie miasto poniosło podczas II wojny światowej, warto udać się na spacer po centrum, by zobaczyć piękny, choć nieco zaniedbany Pałacyk Króla Mikołaja i Sobór Zmartwychwstania Pańskiego. Warto również wstąpić do jednej z restauracji, by posmakować lokalnych specjałów. Dumą kuchni czarnogórskiej są grillowane mięsa, ryby, sery i oliwa z oliwek.

Dla najmłodszych ciekawe mogą okazać się też ruiny grodu przy ujściu rzeki Ribanica oraz wieża zegarowa będąca wizytówką miasta. W pobliżu Podgoricy znajduje się też wodospad Niagara (na rzece Cem). 

Czarnogóra – wakacje w górach. Gratka dla fanów trekkingu

Czarnogóra jest państwem górzystym. To więc raj dla miłośników trekkingu i pięknych widoków. Majestatyczne pasmo gór Durmitor położone w północnej części kraju i jezioro Czarne robią wrażenie na każdym turyście. Wędrówka pasterskimi łąkami w otoczeniu szmaragdowych jezior to niezapomniane przeżycie. Warto odwiedzić też Góry Przeklęte (najwyższe pasmo Gór Dynarskich) zlokalizowane na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa, które nie są oblegane przez turystów. Zdobycie szczytu Talijanka (2057 m n.p.m.) i Maja Can (1823 m n.p.m.) to nie lada wyczyn. 

Na liście miejsc do zobaczenia powinny znaleźć się również słynne wodospady w dolinie Ropojana. Ciekawą atrakcją przyrodniczą jest też Kanion rzeki Tary, zaliczany do jednych z najgłębszych kanionów na świecie. Sympatycy raftingu mogą podziwiać piękne widoki w czasie spływu rzeką i poczuć nutkę adrenaliny. Sezon na spływ Tarą rozpoczyna się już w kwietniu, mniej zaawansowani powinni skorzystać z raftingu w czerwcu lub lipcu, gdy rzeka ma spokojniejszy nurt. 

Czarnogóra – wakacje w bałkańskim stylu. Gdzie nocować?

W zależności od możliwości finansowych i preferencji możesz nocować w luksusowych hotelach lub spędzić wakacje w Czarnogórze w sposób budżetowy. Nie brakuje tu 4 i 5-gwiazdkowych resortów ze strefą wellness, krytymi basenami, pysznymi śniadaniami i obiadokolacjami w cenie oraz szeregiem atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogą korzystać z placów zabaw lub opieki animatorów. Co ciekawe, część hoteli oferuje pobyt dla dzieci do lat 12 gratis. Ile kosztują rodzinne wakacje w dobrym hotelu? Ceny za nocleg dla 2 osób zaczynają się od około 300 złotych. Marzysz o wakacjach w Czarnogórze? Możesz szybko i bezproblemowo zarezerwować hotel online na portalu Travelist