Chorwacja: Polak zdradza wakacyjne tipy na idealny i ekonomiczny wypoczynek!

Martyna P.
Styl życia
22.07.2022 10:38
Chorwacja: Polak zdradza wakacyjne tipy na idealny i ekonomiczny wypoczynek!

Wiele osób na tegoroczne wakacje wybierze zapewne Chorwacje. Przed wyjazdem warto dowiedzieć się, jak zorganizować sobie w tym kraju tani i idealny pobyt. Z przydatny poradnikiem dla turystów przybywa Oskar mieszkający na stałe w Chorwacji. Młody mężczyzna zwraca uwagę na kilka istotnych kwestii.

Mężczyzna mieszka na stałe w tym kraju wraz z rodzicami, którzy prowadzą wynajem noclegów nad morzem. Prowadzi on konto na Tik-Toku, na którym dzieli się przydatnymi informacjami o życiu w Chorwacji.

Zdjęcie Chorwacja: Polak zdradza wakacyjne tipy na idealny i ekonomiczny wypoczynek! #1

 

W jakim terminie wybrać się do Chorwacji?

Oskar sugeruje, aby na wakacje do Chorwacji najlepiej wybrać się w okresie od maja do połowy czerwca lub w okresie od września do października, gdyż nie są to miesiące szczytu. Można uniknąć tłoku oraz znaleźć noclegi w korzystnej cenie. Pogoda waha się wówczas w granicach 25-30 stopni Celsjusza.

 

Dla jakich turystów polecana jest Chorwacja?

Oskar uważa, że Chorwacja jest idealnym krajem dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Mężczyzna zwraca uwagę, że w kraju tym nie ma pięciogwiazdkowych hoteli i olbrzymich basenów, czy resortów. W Chorwacji warto postawić na aktywne zwiedzanie np. kanionu, wodospadów.

 

Czym poruszać się po Chorwacji?

Oskar zwraca uwagę w wywiadzie, że wynajem auta w Chorwacji jest bardzo drogie. Mężczyzna sugeruje, aby przybyć na wakacje swoim samochodem, gdyż komunikacja miejska i międzymiastowa jest na słabym poziomie.

 

Co zabrać na wakacje do Chorwacji?

Mieszkaniec Chorwacji poleca zabrać na wakacje gumowe buty do wody. Podkreśla, że plaże w Chorwacji są kamieniste. Ponadto spotkanie z jeżowcem może skończyć się rozcięciem stopy.

Na wyjazd warto zabrać ze sobą gotówkę, gdyż prowizja za wypłaty z bankomatów jest bardzo wysoka. Zazwyczaj jest to około 16 złotych niezależnie od wysokości wybieranej kwoty.

Oskar przypomina również o obowiązkowym zaopatrzeniu się w okulary, czapki i kremy z filtrem. Podkreśla, że wiele osób nie docenia chorwackiego słońca. W Chorwacji temperatury mogą dochodzić do 43 stopni Celsjusza i bardzo łatwo o udar słoneczny.

Do Chorwacji warto zabrać ze sobą dobrze wyposażoną apteczkę, gdyż chorwackie apteki nie są dobrze wyposażone.

Warto wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Oskar podkreśla, że z kartą płaci się jakieś 10-15% ceny za usługę medyczną.

 

Nie wyrzucaj butelek!

Oskar radzi, aby nie wyrzucać do kosza plastikowych, szklanych butelek, ani puszek. Okazuje się, że każda z nich jest zwrotna. W tydzień można odzyskać około 30/40 złotych.

 

Odpuść spontaniczne wyjazdy

Mężczyzna odradza spontaniczne wyjazdy do Chorwacji w szczycie sezonu – czyli w lipcu i sierpniu. Oskar wspomina, że niejedno kronie turyści spali na dziko na plażach lub w samochodach. Podróżni wynajmowali balkon w cenie 10 euro za noc, bo w okolicy nie było ani jednego wolnego pokoju.

 

Mamy dla Was również artykuł na temat najważniejszych potraw, których warto spróbować w Chorwacji. Szczegóły TUTAJ

Wybieracie się do Chorwacji?

A może macie jeszcze jakieś rady dla turystów?

Zdjęcie Chorwacja: Polak zdradza wakacyjne tipy na idealny i ekonomiczny wypoczynek! #2

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną