Paraliż na lotnisku. Tłum ludzi czeka w kolejce na wykonanie testu!

Agnieszka

Newsy

17.12.2021 9:48

Paraliż na lotnisku. Tłum ludzi czeka w kolejce na wykonanie testu!

 Na Lotnisku Chopina w Warszawie tłumy ludzi czekają w kolejkach na wykonanie testu na COVID-19. “Część ludzi czeka w autokarach przed lotniskiem”. Od 15 grudnia obowiązują bowiem nowe przepisy związane z koronawirusem.

 

Ogromne kolejki na Lotnisku Chopina

TVN 24 otrzymał w czwartek wieczorem od jednego z podróżnych informację i zdjęcia z Lotniska Chopina, na których widać ogromne kolejki. Okazuje się, że przepisy, które miały zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem, mogą mieć odwrotny skutek.

Na lotnisku gromadzą się bowiem osoby, które przyleciały spoza strefy schengen. Tacy podróżni muszą okazać straży granicznej negatywny wynik testu ns COVID-19, który został wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przylotem. Wiele osób decyduje się więc na wykonanie testu po przylocie do Polski. 

Lotnisko nie jest jednak przygotowane do takiej procedury, co widać na zdjęciach nadesłanych na Kontakt 24. Co więcej, z relacji osób wynika, że wiele osób czeka na dopełnienie procedury w autokarach przed lotniskiem.

"Tak wygląda kolejka do testów po wyładowania samolotu z Malediwów. Po przyjeździe spoza strefy Schengen należy zrobić testy, żeby uniknąć kwarantanny. Po wylądowaniu czekaliśmy 30 minut na zimnie, a teraz stoimy w kolejce bez dystansu społecznego" - napisał pan Robert, autor jednego ze zdjęć nadesłanych na Kontakt 24.

 

Obowiązkowa kwarantanna

Podróżnym zależy na wykonaniu i okazaniu negatywnego testy na COVID-19. Jeśli tego nie zrobią, czeka ich 14-dniowa kwarantanna. Warto wiedzieć, że osoby, które wykonały test w kraju, z którego przyleciały nie podlegają kwarantannie. 

Lotnisku informuje o utrudnieniach

“Szanowni Państwo, informujemy, że aktualnie występują przejściowe utrudnienia w punkcie testowania dla pasażerów przylatujących ze strefy non Schengen. Personel punktu testowania, lotniska oraz agentów handlingowych dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej usprawnić obsługę.

Przypominamy, że osoby, które mają test wykonany przed przylotem do Warszawy, nie muszą korzystać z możliwości zapewnionej przez Lotnisko Chopina.

Przepraszamy za utrudnienia.” - czytamy na Facebooku Lotniska Chopina. 

 

 

Zdjęcie Paraliż na lotnisku. Tłum ludzi czeka w kolejne na wykonanie testu! #1
Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Lotnisko_Chopina_w_Warszawie#/media/Plik:Lotnisko_Chopina_w_Warszawie_2018b.jpg