Omikron: Europa wprowadza nowe restrykcje! Nowe obostrzenia w wielu krajach.

Patrycja
Zdrowie
28.11.2021 22:53
Omikron: Europa wprowadza nowe restrykcje! Nowe obostrzenia w wielu krajach.

Nowy wariant koronawirusa Omikron coraz szybciej rozprzestrzenia się na świecie. W wielu krajach europejskich wprowadzono nowe restrykcje.

Zdjęcie Omikron: Europa wprowadza restrykcje! #1

Wyjątkowo niebezpieczny Omikron rozprzestrzenia się na świecie

Pandemia koronawirusa wciąż nie zwalnia. Obecnie nowy wariant koronawirusa o nazwie Omikron rozprzestrzenia się w Europie. W związku z tym wiele krajów decyduje się wprowadzić nowe obostrzenia!

Cała Europa wprowadza restrykcje!

Z doniesień służb sanitarnych w poszczególnych krajach wynika, że nowy wariant COVID-19 bardzo szybko się rozprzestrzenia w Europie i na całym świecie.

Belgia była pierwszym europejskim krajem, w którym wykryto zakażenie nowym wariantem. Obecność Omikronu stwierdzono także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Czechach, Danii i we Włoszech.

Podejrzenie zakażenia omikronem zgłoszono także poza Europą: w Australii, Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Główny doradca medyczny Białego Domu Anthony Fauci uważa, że „w obliczu wysokiej zdolności rozprzestrzeniania się wariantu, prędzej czy później rozejdzie się on po całym świecie".

W związku z tym wiele krajów ogłosiło nowe restrykcje, mające spowolnić rozprzestrzenianie się nowej niebezpiecznej mutacji.

Nowe obostrzenia w wielu krajach

Rządy wielu krajów wprowadzają kolejne restrykcje i ograniczenia w podróżach z krajów południowej Afryki, mimo że WHO na razie odradza zamykanie granic.

Wielka Brytania

Wielka Brytania ogłosiła obowiązek wykonania testu PCR przez podróżnych przyjeżdżających do kraju, a także nakaz izolacji do czasu uzyskania wyniku.

Szwajcaria

Szwajcaria wprowadziła zakaz bezpośrednich lotów z RPA i państw sąsiednich. Przyjeżdżający do kraju z Wielkiej Brytanii, Czech, Holandii, Egiptu i Malawi, mają okazać negatywny test na Covid-19 i poddać się kwarantannie przez dziesięć dni.

Francja

Każda osoba, która miała kontakt z potwierdzonym lub potencjalnym przypadkiem zakażenia, ma poddać się kwarantannie. Nawet jeśli jest zaszczepiona.

Holandia

Ogłoszono zakaz lotów z krajów południowej części Afryki.

Izrael

Nowy wariant wykryto u pacjenta, który wrócił z Malawi. Rząd zdecydował o monitorowaniu 800 podróżnych, którzy niedawno wrócili z krajów południowej Afryki i zamknięciu na 14 dni granic dla cudzoziemców. Izrael całkowicie zamyka swoje granice dla obcokrajowców. Jest to pierwszy kraj, który zamyka całkowicie swoje granice. 

Wstrzymane loty z Afryki

To nie wszystko, wiele krajów wstrzymało loty z Afryki. Między innymi USA, Niemcy, Włochy, Holandia, Japonia, Czechy, Tajlandia, Korea Płd., Kanada, Arabia Saudyjska, Katar, Oman, Brazylia, Egipt, wstrzymały loty bądź zdecydowały się na wprowadzenie surowych restrykcji przy podróżach z krajów Afryki południowej.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną