Podano datę i miejsce pogrzebu Kamila Durczoka

Martyna P.
Newsy
17.11.2021 19:26
Podano datę i miejsce pogrzebu Kamila Durczoka

 

Kamil Durczok był dziennikarzem, publicystą i prezentem telewizyjnym.

Mężczyzna początkowo prowadził wiadomości na antenie TVP. Następnie był także redaktorem naczelnym i prezenterem „Faktów TVN”.

Pan Kamil pracował w Radiowej Trójce oraz radiu RMF FM.

 

 

Problemy zdrowotne

Kamil Durczok w 2003 roku walczył z białaczką. O zmaganiach z chorobą napisał książkę pt. “Wygrać życie”. Stan zdrowia ustabilizował się.

Dopiero w zeszłym roku 16 czerwca ujawnił, że zmaga się ponownie z problemami natury zdrowotnej. Napisał wówczas w mediach społecznościowych:

"Mój organizm wystawił rachunek za wiele lat, a zwłaszcza za ostatni rok. Przede mną trudna bitwa […] Tymczasem trzymajcie mocno kciuki. Zdrówka!".

Od tego czasu mężczyzna zniknął ze świata medialnego, nie był aktywny w mediach społecznościowych.

 

Smutne wiadomości

16 listopada ujawniono przykre informacje o śmierci 53-letniego dziennikarza Kamila Durczoka. Przyczyną śmierci podaną przez Uniwersytecki Szpital Medyczny w Katowicach było „zaostrzenie przewlekłej choroby i zatrzymanie krążenia”.

„Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia”  - informacje podało Biuro rzecznika Prasowego Szpitala.

 

Miejsce i data pochówku

Serwis „Durczokracja” podał informacje o miejscu i dacie pochówku Kamila Durczoka.

Pogrzeb mężczyzny odbędzie się 19 listopada o godzinie 9:00.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie. 

Kamil Durczok spocznie w grobie wraz ze swoim ojcem – Krystianem Durczokiem. Urna z prochami mężczyzny pochowana będzie w grobie rodzinnym w Katowicach.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną