Kamil Durczok nie żyje. Już rok temu informował o problemach ze zdrowiem

Agnieszka
Newsy
16.11.2021 10:21
Kamil Durczok nie żyje. Już rok temu informował o problemach ze zdrowiem

 

Dziś rano media obiegła przykra wiadomość o tym, że zmarł Kamil Durczok. Okazuje się, że dziennikarz i publicysta wcześniej informował o problemach zdrowotnych.

 Serwis Press.pl, powołując się na słowa rodziny Kamila Durczoka poinformował, że dziennikarz odszedł w nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 4:30. Miało to miejsce w szpitalu w Katowicach-Ligocie. Portal potwierdził tę informację u dwóch źródeł. 

 Jak donoszą media, przyczyną śmierci Kamila Durczoka był rozległy krwotok wewnętrzny. Mężczyznę próbowano ratować reanimacją. Jednak to nie poskutkowało.  

 O tym, że zmaga się z problemami natury zdrowotnej Durczok informował już w ubiegłym roku.  "Mój organizm wystawił rachunek za wiele lat"- napisał wówczas dziennikarz.

 

Kamil Durczok informował o złym stanie zdrowia rok temu

 W czerwcu ubiegłego roku Kamil Durczok napisał w swoich mediach społecznościowych, że potrzebuje przerwy ze względu na zły stan zdrowia. 

 Z poważnymi problemami zdrowotnymi zmagał się jednak już lata temu. W 2003 roku walczył bowiem z białaczką. Napisał o tym książkę pt. “Wygrać życie”. 

 Natomiast 16 czerwca ubiegłego roku Kamil Durczok opublikował post, w którym ogłosił, że musi zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych ze względu na swój stan zdrowia. 

“Tak to czasem bywa, że kalendarz układają nam lekarze, a nie my sami. Mój organizm wystawił rachunek za wiele lat, a zwłaszcza za ostatni rok. Przede mną trudna bitwa. Muszę się teraz skupić na tym, żeby walczyć o swoje zdrowie, i to z całych sił. Znacie mnie trochę, więc wiecie, że nie odpuszczę, do końca. Także po to, żeby wygrać inne bitwy. Zatem przez jakiś czas mnie tu nie będzie. Ale wrócę, obiecuję. Tymczasem trzymajcie mocno kciuki. Zdrówka!” - pisał na swoim facebookowym profilu dziennikarz. 

 

Dziennikarz zmagał się też z chorobą alkoholową oraz cierpiał na depresję. 

 

Zdjęcie Kamil Durczok nie żyje. Już rok temu informował o problemach ze zdrowiem #1
Źródło: Facebook 

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną