Kamil Durczok nie żyje. Odszedł dzisiaj w nocy

Agnieszka
Newsy
16.11.2021 8:23
Kamil Durczok nie żyje. Odszedł dzisiaj w nocy

Informację o śmierci dziennikarza, byłego szefa "Faktów TVN" i wieloletniego pracownika TVP potwierdziła serwisowi Press.pl rodzina zmarłego. 

W nocy zmarł dziennikarz i publicysta Kamil Durczok. Jak poinformowała jego rodzina był reanimowany. Niestety mimo reanimacji zmarł w szpitalu w Katowicach.  Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 roku.

Dziennikarz od wielu lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2002 r. okazało się, że cierpi na białaczkę.  O swej walce napisał książkę "Wygrać życie".

Był prezenterem telewizyjnym oraz dziennikarzem. Wiele lat temu Durczok zmagał się z chorobą nowotworową, jednak na ten moment nie jest znana jego przyczyna śmierci.

Jak jednak wynika z informacji Onetu, Kamil Durczok zmarł o 4.30 nad ranem w szpitalu w Katowicach-Ligocie. Przyczyną śmierci był prawdopodobnie rozległy krwotok wewnętrzny.

W 2020 przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję. 

Kamil Durczok

Kamil Durczok swoją karierę dziennikarską rozpoczął już w 1991 roku w Radiu Katowice. W wieku 24 lat został dyrektorem i redaktorem naczelnym katowickiego radia TOP FM.

Kolejnym dużym krokiem w jego karierze była prawa w Telewizji Polskiej, w której od 1993 do 2006 roku roku zajmował się także tematami politycznymi. W między czasie (2002-2005) pracował w Radiowej Trójce, a w 2005 roku przeniósł się do RMF FM.

Największą popularność zdobył jednak w 2006 roku, kiedy to został redaktorek naczelnym Faktów w TVN. Jego kariera w TVN skończyła się jednak w 2015 roku.

Podczas swojej kariery Kamil Durczok był także laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

Był jedną ze „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” według danych magazynu "Forbes Polska". 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną