Główna wygrana w “Milionerach”! Znałbyś odpowiedź na to pytanie? Ile pieniędzy trafi do zwycięzcy?

Agnieszka

Newsy

24.09.2021 8:26

Główna wygrana w “Milionerach”! Znałbyś odpowiedź na to pytanie? Ile pieniędzy trafi do zwycięzcy?

W czwartek Pan Jacek Iwaszko z Warszawy wygrał milion złotych w programie “Milionerzy”. Podczas czytania ostatniego pytania nie miał już żadnego koła ratunkowego. Mimo tego, po chwili namysłu poprawnie odpowiedział na pytanie, wygrywając tym samym wymarzony przez wszystkich uczestników programu milion złotych.

Zwycięzca czwartkowego odcinka programu “Milionerzy” z wykształcenia jest muzykologiem. Na co dzień pracuje w w bibliotece w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Gra na gitarze i akordeonie, śpiewa w chórze.

Pan Jacek Iwaszko odpowiedział poprawnie na ostatnie pytanie za milion. Nie dysponował żadnym kołem ratunkowym, ponieważ wszystkie wykorzystał w poprzednim pytaniu

Jakie było pytanie za milion? Sprawdź, czy znałbyś odpowiedź

Pytanie za milion w tym odcinku wydaje się dość proste. Warto jednak pamiętać, że stres i ogólna atmosfera programu mogą spowodować spory mętlik w głowie i właśnie na takich pytaniach najłatwiej się pomylić.

"Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?". Pan Jacek Iwaszko mógł wybierać spośród odpowiedzi:

A. 1 stycznia 1000 roku

B. 1 stycznia 1001 roku

C. 1 stycznia 2000 roku 

D. 1 stycznia 2001 roku

Pan Jacek bez wahania zaznaczył odpowiedź B - 1 stycznia 1001 roku. Odpowiedź oczywiście jest poprawna.

Ile z głównej nagrody Pan Jacek Iwaszko będzie musiał oddać skarbówce?

Choć mogłoby się wydawać, że wygrana okrągłego miliona czyni uczestnika jego posiadaczem, to w rzeczywistości do wygranej konieczne jest odprowadzenie sporego podatku.

Okazuje się, że każda wygrana powyżej 2000 zł w programie “Milionerzy” jest opodatkowana.

Podatek od takiej wygranej wynosi 10%. 

Zatem Jacek Iwaszko wyszedł ze studia z wygraną w wysokości nie miliona, a 900 tys.zł. Sam nie płaci bowiem tego podatku, a wszystkim zajmuje się stacja. Podatek odprowadzany jest automatycznie, przez co okrągły milion nigdy nie trafia bezpośrednio do zwycięzcy. 

Jacek Iwaszko jest czwartą osobą, która zdobyła milion złotych w "Milionerach" i drugim milionerem. Wcześniej główną nagrodę w programie zdobyli: Krzysztof Wójcik (2010), Maria Romanek (2018) oraz Katarzyna Kant-Wysocka (2019).