Wypadek w "Top Model". Widzowie zarzucają produkcji bezmyślność

Agnieszka

Lifestyle

Sept. 23, 2021, 2:55 p.m.

Wypadek w "Top Model". Widzowie zarzucają produkcji bezmyślność

 

Środowy odcinek „Top Model” odbił się głośnym echem w mediach. Z resztą nie tylko on. Duży rozgłos medialny zrobił się również po odcinku z alpakami, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Przypomnijmy, że widzowie mieli duże zastrzeżenia co do konieczności używania zwierząt jako rekwizytów sesji. Alpaki były zestresowane i oszołomione. Padło wiele słów krytyki ze strony fanów programu. 

Kontrowersyjną kwestią we wszystkich edycjach programu są również metamorfozy fryzjerskie. Zdaniem obserwatorów zmiany zazwyczaj oszpecają urodę modeli i modelek. Uczestniczy niejednokrotnie reagują na zmiany płaczem i przerażeniem. W środowym odcinku taką reakcję zobaczyliśmy właśnie u Olgi Król. O komentarz efektu zabiegu fryzjerskiego pokusiła się nawet Anna Wendzikowska. 

Chwile grozy na „wybiegu”

Podczas zadania wykonywanego przez uczestników pod okiem Katarzyny Sokołowskiej doszło do wypadku.

Zadanie polegało na przejściu po wybiegu. Chodziło jednak o niestandardowy wybieg. Uczestniczy przechadzali się przez wąską belkę-równoważnie, która umieszczona była nad ziemią. Dodajmy, że modelki wykonywały zadanie w wysokich szpilkach !

Podczas próby przejścia po belce 19-letniej Nicole Akonchong widzowie i produkcja zamarli. Noga dziewczyny ześlizgnęła się z przeszkody. Zdarzenie wyglądało dramatycznie.

Skręcona kostka

Po natychmiastowej interwencji ratownika medycznego okazało się, że kostka Nicole uległa skręceniu. 

Między ujęciami dziewczyna chodziła w ortezie, ale nie zrezygnowała z udziału w kolejnych zadaniach.

„Bardzo przykro zrobiło mi się z tego powodu, bo pomyślałam, że będę musiała odejść z programu, a tak bardzo mi na nim zależało. Może nie zależało mi na wygranej, ale na tym, żeby tu dłużej pobyć i dojść jak najdalej”- Nicole wypowiadała się podczas programu.

Nicole Akonchong ma polsko-kameruńskie korzenie. Na co dzień mieszka we Włoszech. Jest najmłodsza wśród uczestników dziesiątej edycji „Top Model”. Jury docenia jej niezwykłą urodę ale też cechy charakteru tj. pracowitość i zaangażowanie.

Fala krytyki wobec produkcji

Widzowie byli oburzeni. Natychmiast po emisji odcinka rozpoczęły się spekulacje w Internecie. Oglądający mieli wątpliwości przy podczas konkurencji nie doszło do umyślnego narażenia zdrowia. 

Widzowie praktycznie jednogłośnie uważają, że produkcja dąży do jak największej popularności i szumu medialnego, nie zważając na bezpieczeństwo czy etykę.

W mediach możemy przeczytać komentarze oburzonych osób. Oto kilka z nich :

„Ja rozumiem, że oglądalność, ale młoda dziewczyna mogła nabawić się naprawdę poważnych kontuzji. Chore wyzwania, które nie mają nic związanego z modelingiem, tylko po to, żeby nabić kieszenie producentów. Masakra!”

„Słabe. Narażanie zdrowia uczestników dla lepszego show.”

„Ale po co coś takiego robić, wiadomo że to grozi dużym niebezpieczeństwem, ale widzę, że twórcom właśnie na tym zależy...”

A Wy co sądzicie na ten temat ?

Czy produkcja wyznaje zasadę „Nie ważne jak mówią, ważne, żeby mówili” ?