Żabka wprowadza teleporady lekarskie. Jak to będzie wyglądało?

Katarzyna

Newsy

06.09.2021 20:00

Żabka wprowadza teleporady lekarskie. Jak to będzie wyglądało?

Sklep Żabka wprowadza kolejną usługę. Sprawdź, co będzie można kupić w Żabce!

Zdjęcie Żabka oferuje nową formę usług. Co to będzie? #1

Rozwój sklepów Żabka 

Sklepy Żabka od pewnego czasu bardzo prężnie się rozwijają. W miastach można znaleźć coraz więcej tych sklepów, a ich usługi są naprawdę imponujące. Od podstawowych produktów spożywczych czy artykułów przemysłowych, w sklepie tym można również opłacić rachunki, doładować telefon, nadać czy odebrać paczkę, a nawet zjeść ciepłe kanapki, czy kupić gorącą kawę. Okazuje się, że do tych usług dojdzie jeszcze jedna.

Poszerzenie usług 

Żabka poszerza swoją ofertę usług dla klientów. Tym razem w tym sklepie będzie można zakupić przed płacony voucher na telekonsultacje lekarską. Taki krok zapewne został podyktowany możliwością nadejścia kolejnej fali koronawirusa. Vouchery zostały  przygotowane przez firmę HomeDoctor. Przemysław Tomaszewski, Dyrektor Ds. Sprzedaży i Rozwoju Usług w firmie Żabka Polska poinformował, że usługa ta poszerzy dotychczasowy asortyment leków oraz środków higieny osobistej. Vouchery można zakupić już w niektórych sklepach Żabka od 1 września. 

Firma HomeDoctor

Firma HomeDoctor to ogólnopolski dostawca świadczeń zdrowotnych. W ich ramach występuje możliwość odbycia telekonsultacji z lekarzem. Koszt takiej porady pokrywa klient poprzez zakupienie vouchera w sieci sklepów Żabka. Taki sposób ma zwiększyć możliwość dostania się do lekarzy w całym kraju. Taka forma usług medycznych w sklepach spożywczych to pierwszy taki projekt w Polsce.

Zdjęcie Żabka oferuje nową formę usług. Co to będzie? #2

Sposób działania 

Działanie nowej usługi jest bardzo proste. Przed płacony voucher z firmy HomeDoctor pozwala na telefoniczne połączenie się z lekarzem wybranej specjalizacji nawet w ciągu 15 minut. W Żabce będą oferowane dwa rodzaje voucherów na usługi medyczne. Pierwszy z nich będzie uprawniał do połączenie się z lekarzem podstawowej opieki medycznej, drugi natomiast pozwoli na rozmowę z wybranym specjalistą. Vouchery będą umożliwiać połączenie z internistą, pediatrą czy lekarzami z 16 innych specjalizacji m.in. z alergologiem, endokrynologiem, ortopedą, laryngologiem, pulmonologiem czy ginekologiem.

Zróżnicowane ceny 

Vouchery w zależności od specjalizacji lekarza, z jakim chcemy uzyskać telerozmowę, będą kosztowały 55 zł w przypadku lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i 75 zł, jeśli będzie to lekarz specjalista. Osoba może zakupić w Żabce voucher w formie kodu na paragonie niefiskalnym. Na paragonie jest nadrukowany kod, który należy podać  podczas rezerwacji rozmowy.

Zdjęcie Żabka oferuje nową formę usług. Co to będzie? #3

Przez telefon lub Internet 

Telekonsultację z lekarzem można zamówić poprzez całodobową infolinię HomeDoctor (tel. 22 688 79 25) lub przez stronę internetową (www.homedoctor.pl). Podczas zamawiania konsultacji należy podać kod, który został nadrukowany na paragonie niefiskalnym. Po zamówieniu rozmowy w wybranym terminie lekarz zadzwoni na podany podczas zamawiania numer telefonu. Zakupiony kod jest ważny przez 90 dni.

Fachowa usługa i porada 

Sieć sklepów Żabka zapewnia, że podczas rozmowy z lekarzem możemy liczyć na fachową usługę, a więc zalecenia i diagnozę. Dodatkowo lekarz można nam wtedy zaproponować e-receptę lub e-zwolnienie. Taki sposób konsultacji z lekarzem to dobry sposób na nagłe problemy ze zdrowiem, ale również jako sposób konsultacji z lekarzem podczas dłuższej choroby. Jesteśmy wtedy pod stałym nadzorem lekarza, bez konieczności udawania się do gabinetu lekarskiego.