Znowu zgubiłeś skarpetki w pralce? Wiemy gdzie są!

Katarzyna

Newsy

01.09.2021 20:21

Znowu zgubiłeś skarpetki w pralce? Wiemy gdzie są!

Na pewno każdemu z nas po praniu zdarzało się wyciągnąć z bębna tylko jedną skarpetkę. Zagadka jest, co staje się wtedy z drugą skarpetką. Tajemnica ta została jednak rozwiązana!

Zdjęcie Tajemnica znikający skarpet rozwiązana! #1

Legenda znikającej skarpetki

Legendy głoszą, że niektóre pralki są pożeraczami skarpetek. Nie wzięła się ona znikąd, ponieważ czasami podczas prania ginie jedna ze skarpetek. Niestety brak drugiej pasującej skarpetki powoduje, że nie możemy jej już ponownie ubrać. Zazwyczaj jedna skarpetka ląduje w szafce z nadzieją, że ta druga się kiedyś znajdzie. Okazuje się, że pralki "pożerają" nie tylko skarpetki, ale również bieliznę czy szelki od biustonoszy.

Przedmioty z kieszeni

W kieszeniach ubrań mogą się znajdować różne przedmioty, takie jak drobne pieniądze czy chusteczki. Podczas prania i wirowania przedmioty te wypadają i wpadają do bębna a później do innych części pralki. Jedna z internautek postanowiła sprawdzić, co dzieje się z przedmiotami czy ciuchami, które już nigdy nie wychodzą z pralki.

Zdjęcie Tajemnica znikający skarpet rozwiązana! #2

Odkrycie internautki

Cathy Hinz miała dość znikających skarpetek i dlatego postanowiła sprawdzić, co dzieje się z ciuchami, które giną w niewyjaśnionych okolicznościach w pralce. Internautka poprosiła męża, aby rozkręcił przód pralki. Okazało się, że to właśnie tam znajdują się wszystkie zaginione rzeczy. Oprócz skarpetek i bielizny znalazły się tam również drobne pieniądze oraz karta kredytowa.

Uszkodzona uszczelka

Wszystkie te przedmioty trafiły tam za sprawą uszkodzonej uszczelki, która oddziela bęben od reszty pralki. Podczas wirowania mniejsze ubrania i przedmioty zostają wciągnięte przez dziurę w uszczelce i trafiają do niższych części pralki. Poniżej znajduje się filmik, na którym widać, jak skarpetka jest "wciągana" do pralki przez uszkodzoną uszczelkę. 

Jak dbać o pralkę?

Aby nie dochodziło do takich sytuacji, warto odpowiednio dbać o pralkę. Przede wszystkim należy ją regularnie czyścić i skupić się na filtrach. Ważne jest również sprawdzanie, czy uszczelka w pralce nie ma uszkodzeń, przez które podczas wirowania ubrania mogłyby zostać wciągnięte do wnętrza pralki. Nie należy również przeładowywać pralki, ponieważ wtedy bęben nie będzie mógł dokładnie wyprać i wywirować prania. Podczas prania małych rzeczy warto również umieścić je w specjalnych materiałowych woreczkach, dzięki którym nie splączą się z innymi rzeczami.