Ty też popełniasz te błędy podczas prania? To niszczy Twoje ubrania!

Agnieszka
Dom
14.10.2019 14:17
Ty też popełniasz te błędy podczas prania? To niszczy Twoje ubrania!

Mogłoby się wydawać, że pranie to łatwa i prozaiczna czynność. Jednak wielu z nas popełnia błędy, które w negatywny sposób wpływają na nasze ubrania. O jakich błędach mowa?

Zdjęcie Ty też popełniasz te błędy podczas prania? To niszczy Twoje ubrania! #1

Zbyt duża ilość płynu i proszku

Wydaje nam się, że im więcej proszku i płynu do płukania umieścimy w pralce, tym czystsze i bardziej pachnące będzie nasze pranie. Niestety, jest wręcz odwrotnie. Zbyt duża ilość proszku i płynu uniemożliwia dokładne opłukanie ubrań z detergentów. Warto pamiętać, że działają one na naszą skórę drażniąco, dlatego konieczne jest ich dokładnie wypłukanie.

Zbyt wysoka temperatura

Im wyższa temperatura, tym skuteczniejsze pranie? Niekoniecznie. W dzisiejszych czasach większość proszków do prania działa skutecznie już w 30-40 stopniach. Wysoka temperatura natomiast negatywnie wpływa na jakość tkanin i ich kolor. Warto więc przeczytać metkę. Tam znajdziesz wytyczne co do temperatury, w której powinna być prana dana rzecz.

Zdjęcie Ty też popełniasz te błędy podczas prania? To niszczy Twoje ubrania! #2

Wrzucanie bardzo brudnych ubrań do pralki

Kiedy nasze ubrania pokryte są błotem, trawą, dużą ilością sierści, nie powinniśmy wrzucać ich od razu do pralki. W pierwszej kolejności powinniśmy oczyścić je pod bieżącą wodą. Inaczej cały brud może gromadzić się w pralce i ją uszkodzić.

Pranie w pralce ubrań przeznaczonych do prania ręcznego

Pranie ręczne nie jest zbyt wygodne, ale powinniśmy się do tych wytycznych stosować. Inaczej możemy w łatwy sposób zniszczyć ulubione ubrania. To samo tyczy się suszenia w suszarce ubrań, które nie nadają się do tego typu suszenia.:

  1. Kostiumy kąpielowe
  2. Biustonosze
  3. Ubrania z elementami gumowymi
  4. Rajstopy
  5. KożuchyZbyt częste pranie jeasnów

Jeśli nosisz jedne jeasny codziennie, wystarczy, że będziesz je prać raz w tygodniu. Jeśli jednak zakładasz dane jeasny sporadycznie, pierz je nie częściej niż co 2 miesiące. Ten typ spodni nie brudzi się szybko. Niektórzy producenci sami sugerują, aby ograniczyć pranie jeasnów do minimum.
Brak czyszczenia pralki

Zdjęcie Ty też popełniasz te błędy podczas prania? To niszczy Twoje ubrania! #3

Warto pamiętać o tym, że pralka również wymaga czyszczenia. Pojemniki na detergenty warto wyciągnąć i umyć wygodnie w misce z wodą. Jeśli jednak nie da się ich wyciągnąć, myjemy je dokładnie szmatką z dodatkiem detergentu. Wnętrze pralki czyścimy za pomocą specjalnych środków lub zwykłego octu. Wystarczy wlać pół szklanki octu do przegródki na detergent i włączyć standardowe pranie (pralka powinna być pusta).

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną