Uroda

Złota czy srebrna biżuteria? Zrób test i sprawdź co Ci pasuje

Patrycja

Aug. 10, 2021, 4:39 p.m.

Złota czy srebrna biżuteria? Zrób test i sprawdź co Ci pasuje

Zastanawiasz się, jaki rodzaj biżuterii do Ciebie pasuje? Nie wiesz co wybrać: złoto czy srebro? Jeśli masz wątpliwości, wykonaj prosty test skóry i chustki, który je rozwieje! Brzmi ciekawie? Sprawdź, na czym to polega!

Jaka biżuteria do Ciebie pasuje?

Biżuteria podkreśla stylizację, stanowi uzupełnienie stroju i nadaje charakteru. Podkreśla atuty osoby, która ją nosi i może też zmienić odcień cery, rozświetlić twarz i nadać jej blasku. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj biżuterii do Ciebie pasuje, wykonaj prosty test, który pomoże Ci to sprawdzić!

Złota biżuteria

Złoto pasuje do ciepłego typu urody, więc taka biżuteria idealnie będzie prezentować się na osobach o brzoskwiniowej, żółtej lub opalającej się na brąz cerze. Osoby o włosach blond, brązowych i rudych oraz posiadaczki zielonych, brązowych i niebiesko- zielonych oczu, będą doskonale wyglądać w złotych dodatkach.

Srebrna biżuteria

Srebrna biżuteria z kolei pasuje do posiadaczek zimnego typu urody. Takie osoby mają cerę w kolorze porcelany, z rumieńcami, podatną na oparzenia słoneczne lub oliwkową. Posiadają ciemnobrązowe,  kruczoczarne włosy lub kosmyki w kolorze chłodnego blondu. Ich oczy mogą być zielone, niebieskie bądź piwne.

Test skóry

O odpowiednim doborze biżuterii przesądza to, jakim typem urody jesteś! Jeśli nie wiesz, czy masz ciepły czy zimny typ urody, wykonaj test skóry. Przypatrz się jaki jest kolor żył, widocznych na Twoim nadgarstku. Jeśli mają kolor zielony to jesteś ciepłym typem urody, natomiast jeśli mają niebieskie zabarwienie to Twój typ urody jest zimny.

Test chustki

Jeśli mimo tego nie potrafisz rozpoznać, jaki rodzaj biżuterii bardziej do Ciebie pasuje, wykonaj test chustki. W tym celu zmyj makijaż, zepnij włosy i owiń twarz chustą w kolorze złotym, a następnie srebrnym. Dzięki temu w prosty sposób przekonasz się, jaki rodzaj biżuterii wybrać!

Jeśli w złotej chustce Twoja twarz wygląda promiennie i jest pełna blasku, oznacza to że jesteś ciepłym typem urody i powinnaś nosić złoto.

Natomiast jeśli zdecydowanie lepiej Twoja skóra prezentuje się w srebrnej chustce, jesteś typem zimnym i powinnaś nosić srebrną biżuterię.