Uroda

Jak naturalnie farbować włosy? Zalety ziołowych farb do włosów

Patrycja

July 13, 2021, 3:46 p.m.

Jak naturalnie farbować włosy? Zalety ziołowych farb do włosów

Chcesz zmienić kolor włosów, ale boisz się, że farba je zniszczy? Dowiedz się, jak zrobić to w naturalny sposób. Naturalne metody farbowania nie zniszczą fryzury, a na dodatek ją odżywią i wzmocnią. Sięgnij po ziołową i bezpieczną alternatywę, poznaj sposoby na farbowanie włosów henną!

Farbowanie włosów naturalny sposób

Nie lubisz farb chemicznych i stawiasz na naturalne metody koloryzacji włosów? Chcesz zmienić odcień włosów, a jednocześnie je wzmocnić i odżywić? Sięgnij po hennę!

Henna to barwnik, uzyskiwany z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. To naturalny i zdrowszy odpowiednik chemicznych farb do włosów. Henna pogłębi i podkreśli naturalny odcień włosów, jednak nie zmieni radykalnie naszego koloru.

Zdjęcie Jak naturalnie farbować włosy? Zalety ziołowych farb do włosów #1

Jakie są rodzaje henny?

Możesz kupić gotową hennę lub samodzielnie przygotować mieszankę henny z naturalnymi barwnikami w domu. Kupując hennę, zwróć uwagę na jej skład. Kosmetyk powinien zawierać w składzie tylko jeden składnik o nazwie Lawsonia InermisHenna może zawierać także naturalne barwniki, które nadają włosom różny odcień.

Dowiedz się, jak uzyskać poszczególne kolory:

  • bezbarwna henna (cassia) – bezbarwna henna nie farbuje włosów, ale poprawia ich kondycję, przywracając im blask i miękkość. Blond włosom może nadać delikatny złoty kolor.
  • czerwony (czysta henna) – barwi włosy na pomarańczowo-czerwono. Świetnie pokrywa siwe włosy.
  • rudy (henna z amlą i jatrophą) –jasnym włosom nadaje intensywny rudy kolor, a ciemne barwi na mahoniowy.
  • kasztanowo-miedziany brąz (henna z amlą)– nadaje włosom odcień kasztanowo-miedzianego brązu. Dokładnie pokrywa siwe włosy.
  • jasny brąz (henna, indygo, amla, bhringaraj, neem) – ten rodzaj mieszanki nadaje włosom odcienie brązowe w ciepłych odcieniach.
  • orzechowy brąz (henna, indygo, amla, bhringaraj, neem) – nadaje włosom odcień ciemnego, orzechowego brązu o chłodnym odcieniu.
  • ciemny brąz (henna, indygo, amla, bhringaraj, neem) – nadaje włosom odcień ciemnego, czekoladowego brązu o chłodnej tonacji.
  • czarny (henna, indygo, amla) – nadaje włosom czarny kolor o ciepłym odcieniu.
  • chłodna czerń (indygo) – nadaje ciemnym włosom kolor głębokiej chłodnej czerni o niebieskim połysku.
Zdjęcie Jak naturalnie farbować włosy? Zalety ziołowych farb do włosów #2

Jak działa henna?

Henna wnikając w strukturę włosa, trwale zmienia jego kolor. Na dodatek uzupełnia ubytki keratyny we włosach, dlatego wydają się one grubsze, mocniejsze i bardziej lśniące. Henna chroni włosy przed utratą wilgoci oraz niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, np. promieniowania słonecznego. Jej cząsteczki nie niszczą włosów, a poprawiają ich kondycję, nadają im blasku i objętości!