Jak poprawić kondycję skóry bez skalpela? Poznaj dostępne zabiegi na zmarszczki i niedoskonałości.

Patrycja

Uroda

13.07.2021 17:48

Jak poprawić kondycję skóry bez skalpela? Poznaj dostępne zabiegi na zmarszczki i niedoskonałości.

Kondycja naszej skóry pogarsza się wraz z wiekiem, dlatego odpowiednio wcześniej powinniśmy zadbać o jej wygląd. Poznaj skuteczne zabiegi na poprawę kondycji, walkę z niedoskonałościami i zmarszczkami.

Najlepsze zabiegi na poprawę kondycji skóry

Wampirzy lifting, czyli osocze bogatopłytkowe

Hollywood oszalało na punkcie tego zabiegu! Odbywa się on za pomocą preparatu, który powstaje na skutek obróbki krwi własnej pacjenta. Za pomocą specjalnego zestawu zabiegowego pobiera się około ok. 6-18 ml krwi, a następnie poddaje odwirowaniu i separacji. Uzyskane osocze bogatopłytkowe to preparat wykorzystywany w trakcie zabiegu.

Taka terapia osoczem wpływa na wyraźną poprawę kondycji skóry, jej odnowę i regenerację. Niweluje pierwsze oznaki starzenia się, wygładza zmarszczki i fałdy, poprawia ukrwienie skóry, jej jędrność i elastyczność. Ujednolica koloryt, likwiduje przebarwienia, nadaje blask i promienny wygląd.

Mezoterapia igłowa

Jeden z najpopularniejszych zabiegów, który polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i mikroelementy. Mezoterapia igłowa powoduje efekt liftingu bez użycia skalpela. Na dodatek poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz modeluje kontury twarzy. Redukuje zmarszczki, ogranicza wydzielanie się sebum, oprócz tego nawilża, odżywia i wygładza cerę.

Zdjęcie Jak poprawić kondycję skóry bez skalpela? Poznaj dostępne zabiegi na walkę ze zmarszczkami. #1

Oxybrazja

Oxybrazja, czyli mikrodermabrazja wodno-tlenowa, to rodzaj peelingu mechanicznego, który polega na jednoczesnym złuszczaniu naskórka i aplikowaniu soli fizjologicznej i tlenu. Ten zabieg doskonale wpływa na poprawę kondycji skóry, jej odżywienie i nawilżenie. Na dodatek łagodzi stany zapalne, przyspiesza proces gojenia się ran, zmniejsza widoczność zaskórników, blizn i przebarwień. Zabieg ten nadaje się także dla posiadaczek cery wrażliwej, naczynkowej oraz alergików.

Zdjęcie Jak poprawić kondycję skóry bez skalpela? Poznaj dostępne zabiegi na walkę ze zmarszczkami. #2

Infuzja tlenowa

To zabieg, który polega na podaniu za pomocą czystego tlenu, aplikowanego pod ciśnieniem (tzw. tlenu hiperbarycznego), skoncentrowanych składników odżywczych: kwasu hialuronowego, witamin, retinolu i antyoksydantów. Zabieg ten poprawia stan i napięcie skóry, nawilża ją i odświeża. Pozwala spłycić zmarszczki i wymodelować kontur twarzy. Zabieg ten rozjaśnia i wyrównuje kolory cery, sprawia że jest promienna, gładka i pełna blasku. Efekty widoczne są praktycznie od razu!