Uroda

Napar na włosy, po którym będą rosnąć jak szalone!

Katarzyna

Aug. 2, 2021, 7:05 p.m.

Napar na włosy, po którym będą rosnąć jak szalone!

Długie i piękne włosy to wizytówka każdej kobiety. Aby wzmocnić je od środka oraz wspomóc ich porost zastosuj specjalny napar!

Zdjęcie Napar na włosy, po którym będą rosnąć jak szalone! #1

Długie włosy

Gęste i długie włosy na pewno przyciągają spojrzenia innych. Aby jednak prezentowały się świetnie, trzeba poświęcić im trochę czasu. Najlepiej jest wzmacniać je od środka poprzez odpowiednią dietę oraz zewnętrznie dzięki naturalnym kosmetykom. Jeśli marzą ci się długie włosy, a obecna ich długość cię nie zadowala, to zastosuj prosty napar z kilku ziół.

Porost włosów 

Porost włosów możesz przyśpieszyć za pomocą suplementów diety, różnych wcierek, zabiegów kosmetycznych lub ziołowych naparów. Ostatni sposób jest najbardziej naturalny, a zioła mają wiele dodatkowych właściwości zdrowotnych. Niektóre zioła czy rośliny są w stanie pobudzić twoje cebulki włosów do wzrostu i zahamować ich wypadanie. Dodatkowo mogą również skutecznie zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów.

Zioła dla włosów 

Zioła i rośliny, które szczególnie poleca się przy pielęgnacji włosów to pokrzywa, aloes, skrzyp polny i lawenda. Pokrzywa przeciwdziała wypadaniu włosów, a lawenda sprawia, że mieszki włosowe są odżywione, a krążenie krwi poprawione. Dodatkowo te pięknie pachnące zioła sprawia, że włosy są miękkie i lśniące. Krzemionka zawarta w skrzypie polnym wpływa na ich gęstość i dodatkowo je wzmacnia.

Zdjęcie Napar na włosy, po którym będą rosnąć jak szalone! #2

Wzmocnienie od wewnątrz 

Aby wzmocnić włosy od wewnątrz, zastosuj specjalny napar z pokrzywy oraz skrzypu polnego. Przygotowanie go jest banalnie proste, a efekty jego stosowania pozytywnie cię zaskoczą. Potrzebne składniki to:

- 1 łyżeczka suszonej pokrzywy,

- 1 łyżeczka suszonego skrzypu polnego,

- 1/2 szklanki wrzątku.

Przygotowanie: do szklanki wsyp suszone zioła i zlej wrzątkiem. Następnie przykryj spodeczkiem i poczekaj około 10 minut, aż napar się zaparzy. Następnie przelej go przez sitko i ostygnięty napar pij do śniadania czy w ciągu dnia.

Zdjęcie Napar na włosy, po którym będą rosnąć jak szalone! #3

Jako wcierka

Napar ten możesz również stosować jako wcierkę na włosy. Wystarczy, że ostygnięty napój odcedzisz i kolistymi ruchami będziesz go wcierać w skórę głowy. Taki zabieg możesz przeprowadzać nawet dwa razy dziennie, a po miesiącu stosowania zauważysz nowe baby hair.