Masz brudne ślady po biżuterii? Sprawdź dlaczego!

Masz brudne ślady po biżuterii? Sprawdź dlaczego!

Biżuteria to ozdoba każdej kobiety. Jest dla nas bardzo cenna nie tylko ze względu na wartość materialną, ale często ma dla nas szczególne znaczenie- przypomina nam o osobach, które nas obdarowały lub o szczególnych wydarzeniach, np. ślubie czy zaręczynach.
Co jednak zrobić, kiedy nasz ulubiony pierścionek zostawia brzydkie ślady na naszej skórze? Sprawdź, co jest tego powodem.


CHOROBA, ZMIANY HORMONALNE
Biżuteria (szczególnie złoto) reaguje z innymi pierwiastkami powodując przyciemnienie koloru skóry w miejscu, w którym styka się ze skórą. Taki objaw może świadczyć o niedoborze żelaza i cynku. Warto więc wykonać podstawowe badania krwi, aby wykluczyć anemię.
Przyczyną mogą być też zmiany poziomu hormonów- objawia się to szczególnie u kobiet i najczęściej jest związane z cyklem menstruacyjnym.
Co robić?
To dobra wskazówka do wykonania podstawowych badań krwi. Obserwuj swój organizm, ale ni panikuj- takie ślady niekoniecznie świadczą o chorobie.

Zdjęcie Masz brudne ślady po biżuterii? Sprawdź dlaczego! #1
źródło: https://www.mothersrings.com/blog/cheap-rings-can-turn-fingers-green/

KOSMETYKI
Jeśli ślady po biżuterii nie wynikają z choroby, warto przyjrzeć się produktom, których używasz do codziennej pielęgnacji. Warto sprawdzić skład- szczególnie balsamów do ciała, kremów do rąk, maści i leków stosowanych bezpośrednio na skórę.
Okazuje się, że winowajcą jest zawarty w kosmetykach tlenek cynku. W zetknięciu z prawdziwym złotem wchodzi w reakcję chemiczną powodując nieestetyczne ślady na ciele.
Co robić?
Najlepiej jest zmienić kosmetyk, jeśli jest to możliwe- omijać miejsca, w których nosisz złotą biżuterię lub nakładać produkt na ciało wieczorem, po zdjęciu biżuterii.

Zdjęcie Masz brudne ślady po biżuterii? Sprawdź dlaczego! #2
źródło: https://www.yatesjewelers.com/why-does-my-gold-ring-turn-my-finger-black.html

JAKOŚĆ BIŻUTERII
Niestety, „nie wszystko złoto, co się świeci”. Być może twój złoty pierścionek zawiera dużą domieszkę innych metali, co może powodować czernienie palca. Sprawdź próbę złota.
Niestety, czasami okazuje się, że zostaliśmy oszukani i wcale nie kupiliśmy wysokiej jakości biżuterii. Warto zastanowić się nad ceną przed zakupem i sprawdzić źródło.
W przypadku srebra warto przed zakupem zapytać sprzedawcę z jakiego rodzaju srebra jest wykonana biżuteria. Wybieraj srebro rodowane- czyli takie, które pokryte jest warstwą rodu. Niestety, zwykłe srebro jubilerskie wchodzi w reakcję chemiczną z tlenem, co powoduje czernienie pierścionka i może brudzić naszą skórę.

Zdjęcie Masz brudne ślady po biżuterii? Sprawdź dlaczego! #3
źródło: https://www.yatesjewelers.com/why-does-my-gold-ring-turn-my-finger-black.html
Zdarza się, że dziwne ślady może powodować również alergia na biżuterię.

Diana

true

Polecane