Złota biżuteria - co warto wiedzieć? Najważniejsze informacje

Sponsorowany

Moda i uroda

28.07.2022 16:12

Złota biżuteria - co warto wiedzieć? Najważniejsze informacje

 

Biżuteria ze złota od lat wybierana jest najczęściej spośród innych dostępnych kruszców. Dodaje elegancji każdej stylizacji, jest świetnym pomysłem na prezent, ale też inwestycją w przyszłość. Co jeszcze warto wiedzieć o złocie?

Próba złota i ilość karatów

Złota biżuteria to bardzo elegancki dodatek, który wybieramy do wielu stylizacji. Co ważne, jej zakup jest jednocześnie świetną inwestycją, ponieważ kruszec ten od lat ma dobre notowania na rynkach światowych. Złoto wybieramy chętnie, kupując błyskotki dla siebie, ale też jako prezent na wiele okazji.

Każdy sklep jubilerski posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów z tego szlachetnego kruszcu. Pierścionki, naszyjniki, kolczyki, bransoletki - wybór jest wręcz nieograniczony. O czym jednak warto pamiętać przed zakupem? Bardzo ważne informacje dotyczące złota to próba i karat.

 

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że złota biżuteria nie jest zrobiona z czystego kruszcu. Do produkcji złotych błyskotek używa się połączenia złota z innymi metalami, które charakteryzują się większą wytrzymałością. Próba i karaty będą nas informować o zawartości złota w danym produkcie. Każdy sklep z biżuterią jest w stanie udzielić szczegółowych informacji odnośnie próby. Oczywiście poszczególna biżuteria posiada stosowne oznaczenie, które informuje o próbie i karatach.

Złoto w wielu kolorach

Na rynku jubilerskim mamy dziś dostępne wiele kolorów złota. Oczywiście to "standardowe", o którym myślimy wspominając ten kruszec, ale też złoto różowe i białe. Kolor wynika z tego, z jakim innym metalem zostało połączone "zwykłe" złoto. Najczęściej używa się srebra, miedzi i cynku. Sam ostateczny kolor kruszcu zależny jest od procentowego składu tych innych materiałów. Odcienie poszczególnych kolorów również mogą się znacząco różnić.

 

W ofercie Jubiler Katowice dostępna jest biżuteria w każdym z powyższych kolorów. Warto zwrócić uwagę na to, że w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się właśnie białe i różowe złoto. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznej barwy. Biżuteria z różowego oraz białego złota świetnie sprawdza się do stylizacji mniej zobowiązujących, codziennych i casualowych.

Prawidłowe czyszczenie

Złoto z biegiem lat i użytkowania wymaga czyszczenia, jak każda inna biżuteria. Warto zwrócić uwagę na to, że z czasem pojawia się na nim nalot, może ściemnieć. To wszystko wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Systematyczne czyszczenie złotej biżuterii jest niezbędne jeżeli chcemy, aby posłużyła przez lata. Do tego należy zastosować odpowiednie preparaty i akcesoria. Do codziennej pielęgnacji wystarczy miękka ściereczka z mikrofibry, która skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia i pyłki. Co jakiś czas warto jednak wyczyścić złoto odpowiednimi środkami pielęgnacyjnymi, aby zachowało swój naturalny blask.

 

Kupując biżuterię ze złota w takich sklepach jak Jubiler Katowice otrzymujemy nie tylko piękne błyskotki, ale też fachowe porady jak to złoto utrzymać w czystości. Warto z takich rad skorzystać, ponieważ to pozwoli cieszyć się z pięknej biżuterii przez wiele lat.

Bardzo ważne jest też to, aby regularnie naprawiać ewentualne uszkodzenia. Delikatny łańcuszek lub bransoletka podatne są na zerwania, a każde z nich może sprawić, że biżuteria nie będzie nadawać się do noszenia. Widząc jakiekolwiek drobne nadszarpnięcia, należy oddać produkty w ręce profesjonalisty, który je zreperuje. Tak zadbana biżuteria posłuży niezawodnie długi czas.

Inwestycja na lata

Złoto to kruszec, który od lat utrzymuje wysokie notowania. Tym samym inwestycja w złoto pod każdą postacią jest doskonałym pomysłem. Tutaj właśnie jednym z rozwiązań będzie zakup złotej biżuterii. Z jednej strony jest to praktyczna opcja, ponieważ biżuterię nosić można każdego dnia, z drugiej to inwestycja. Złoto jest trwałe, biżuteria przy odpowiedniej pielęgnacji wytrzymuje wiele lat. Jest to więc rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści. Chcąc ulokować pieniądze w coś pewnego, co nie straci na swojej wartości, zakup złotej biżuterii jest jedną z najlepszych możliwości.