Co spakować dziecku na wakacje? Bez tych rzeczy lepiej nie ruszać się z domu!

Patrycja
Newsy
23.06.2021 18:38
Co spakować dziecku na wakacje? Bez tych rzeczy lepiej nie ruszać się z domu!

Wybieracie się na rodzinne wakacje?  Nie wiesz co spakować? Przedstawiamy uniwersalną listę rzeczy przydatnych na wakacjach z dzieckiem.

Zdjęcie Co spakować dziecku na wakacje? #1

Wakacje z dziećmi

Wielu rodziców, którzy planują wakacje z dziećmi zastanawia się, co spakować. Przedstawiamy listę rzeczy na wyjazd z dzieckiem, dzięki której pakowanie stanie prostsze niż myślisz!

Co spakować dziecku na wakacje?

Zanim zaczniesz się pakować, weź pod uwagę kilka ważnych czynników: miejsce wypoczynku, długość trwania wakacji, prognozowaną pogodę, a przede wszystkim wiek dziecka i potrzeby z nim związane.

Lista rzeczy na wakacje z dziećmi:

Dokumenty

Na wakacyjny wyjazd koniecznie zabierz ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty: dowód osobisty lub paszport. W zależności od kierunku wakacji może przydać się wiza, książeczka szczepień i książeczka zdrowia oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym.

Apteczka

Dobrze zaopatrzona apteczka przyda się na każdym wakacyjnym wyjeździe. Podczas wakacji z dziećmi jest to szczególnie ważne. Zadbaj o to, aby znalazły się w niej leki, jakie dziecko przyjmuje na stałe.

Poza tym zapakuj termometr, leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwalergiczne, coś na katar, kaszel i ból gardła, leki na biegunkę, wymioty, elektrolity, coś na odporność. Spakuj także opatrunki: plastry, bandaże, jałowe gaziki, wodę utlenioną i sól fizjologiczną.

Koniecznie weź ze sobą krem z filtrem (SPF 50) do opalania i środek na komary i kleszcze, oraz preparat łagodzący ukąszenia.

Kosmetyki

Inne potrzeby ma niemowlę, a inne dziecko w wieku przedszkolnym lub szkolnym. Dlatego w zależności od wieku, spakuj odpowiednie kosmetyki i środki do pielęgnacji. Gdy podróżujesz z niemowlęciem. przyda się zapas pampersów, podkłady do przewijania i środek na odparzenia.

Gdy wybierasz się na wakacje z dzieckiem. nie zapomnij o szamponie, żelu do mycia, mydle, balsamie, oliwce, paście do zębów, szczoteczce, szczotce do włosów. Zapakuj mokre chusteczki, ręczniki papierowe, nocnik lub nakładkę na toaletę.

Ubrania

W zależności od prognozowanej pogody spakuj koszulki z krótki i długim rękawem, spodenki z krótkimi i długimi nogawkami, bluzy, cienką kurtkę, bieliznę, skarpetki, piżamę, kostium kąpielowy, klapki, sandały, buty sportowe, kalosze, czapkę i chustkę.

Dla kilkulatka dodatkowo spakuj mały plecak na jego drobiazgi. Nie zapominaj o ręczniku do mycia oraz większym na plażę. Nie wiesz, ile rzeczy zabrać? Przyjmij, że jedna koszulka wystarczy na jeden dzień wypoczynku. W razie potrzeby możesz zrobić szybkie pranie.

Zabawki

W wakacyjna podróż koniecznie zabierz ulubioną zabawkę swojego dziecka. Spakuj coś w razie niepogody: grę planszową, kolorowanki, ciastolinę. Zabierz zabawki do wody (np. dmuchane koło) i na plażę (wiaderko, łopatki, grabki, foremki), piłkę, zestaw do badmintona.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną