Ile dać dziecku na kolonie? Kieszonkowe na wakacjach

Patrycja
Newsy
21.07.2021 14:53
Ile dać dziecku na kolonie? Kieszonkowe na wakacjach

Twoje dziecko niebawem wybiera się na kolonię lub obóz? Zastanawiasz się, ile dać mu pieniędzy? Jeśli nie wiesz jaka kwota będzie odpowiednia, przeczytaj nasze podpowiedzi!

Kieszonkowe na wakacjach

Jeśli latem wysyłasz dziecko na kolonie lub obóz to jego pobyt, nocleg i wyżywienie jest już opłacone. Warto jednak dać dziecku kieszonkowe na drobne wydatki. Zastanawiasz się, jaka kwota będzie odpowiednia? Podpowiadamy!

O czym warto pamiętać?

Przy planowaniu budżetu zwróć uwagę na kilka ważnych szczegółów: ile będzie trwała wycieczka, jak wyglądają ceny w miejscu, do którego jedzie, czy zaplanowane są dodatkowe płatne atrakcje, takie jak zwiedzanie, wyjścia na lody, czy gofry.

Zdjęcie Ile dać dziecku na kolonie? Kieszonkowe na wakacjach #1

Ile pieniędzy dać dziecku na kolonie?

Budżet dla dziecka możesz ustalić na kilka sposobów. Oczywiście kwota jaką przeznaczysz na kieszonkowe dla swojej pociechy uzależniona jest od Twoich możliwości finansowych. Nie sugeruj się tym, ile pieniędzy dają dzieciom inni rodzice.

Wylicz dniówkę

Kwotę kieszonkowego możesz ustalić wyliczając tzw. dniówkę. Zastanów się, ile pieniędzy dziennie dziecko będzie potrzebowało, kwota ta zazwyczaj oscyluje w granicach 15-30 zł na dzień.

Kieszonkowe na cały wyjazd

Innym sposobem jest ustalenie stałej kwoty na cały wyjazd. Na 7-dniową kolonię rodzice dają dzieciom między 100, a nawet 300 złotych. Wszystko zależy od tego, w jakie miejsce wybiera się pociecha, czy zabiera również swoje oszczędności i jaki ma stosunek do wydawania pieniędzy.

Zdjęcie Ile dać dziecku na kolonie? Kieszonkowe na wakacjach #2

Brak kieszonkowego

Niektórzy rodzice wychodzą z założenia, że jeśli nocleg i wyżywienie jest opłacone, dzieciom nie są potrzebne dodatkowe pieniądze. Skoro organizatorzy zapewniają posiłki i atrakcje, kieszonkowe nie przyda się dziecku. Powstrzyma to dziecko przed wydawaniem pieniędzy na niepotrzebne pamiątki, objadanie się słodyczami i niezdrowymi przekąskami.

Kieszonkowe dla dziecka na wakacjach- zdecydowanie tak!

Każdy rodzić podchodzi do tematu inaczej, my jednak uważamy, że warto dać dziecku kieszonkowe. To nauczy go szacunku do pieniędzy i ich odpowiedzialnego wydawania. Dzięki nim będzie mogło pozwolić sobie na zaspokojenie swoich potrzeb, kupienie sobie przekąsek, pamiątek i nie będzie czuło się gorsze od innych.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną