Ślub w stylu zero waste - na czym polega?

Patrycja

Newsy

18.06.2021 17:40

Ślub w stylu zero waste - na czym polega?

Ślub w stylu zero waste- na czym polega?Jak zorganizować ślub i wesele w stylu zero waste? Aktualnie coraz więcej par młodych decyduje się na zorganizowanie zrównoważonej uroczystości, zgodnie z ekologicznymi trendami. Dowiedz się, czego nie może na niej zabraknąć.

Zdjęcie Ślub w stylu zero waste - na czym polega? #1

Ślub w stylu zero waste

Obecnie pary młode coraz częściej decydują się na zorganizowanie tego wyjątkowego dnia w zupełnie innym stylu. Odchodzą od tradycyjnych wesel, hucznych imprez do białego rana, z mnóstwem alkoholu, potraw, dekoracji i drogich prezentów.

Wesela w stylu zero waste stają się coraz bardziej popularne. Pary młode planujące uroczystość chcą być przyjazne środowisku i prowadzić bardziej zrównoważony styl życia. Dowiedz się, jak zorganizować ślub i wesele w zgodzie z naturą.

Jak zorganizować uroczystość w duchu zero waste?

Suknia ślubna

Zazwyczaj suknię ślubną zakładamy tylko raz, a koszt jej zakupu jest wysoki. Dlatego wiele panien młodych decyduje się na zakup używanej kreacji lub wypożyczenie jej z komisu. Można też podarować jej drugie życie, jeśli zamiast typowej ślubnej sukni, założysz białą sukienkę uszytą z dobrej jakości naturalnych materiałów, którą później będzie można wkładać też na inne okazje.

Weselne menu

Wybór odpowiedniego menu na wesele jest bardzo istotną kwestią. Jeśli zależy Wam, aby było przyjazne środowisku, warto postawić na lokalne, naturalne produkty. Możecie ograniczyć ilość dań mięsnych, zwiększyć za to ilość wegetariańskich, wegańskich oraz świeżych sezonowych owoców i warzyw. Aby nie marnować jedzenia, każdemu z gości można zapakować trochę potraw na wynos.

Dekoracje

W trosce o środowisko naturalne warto zrezygnować z jednorazowych dekoracji. Balony i plastikowe ozdoby można zastąpić dekoracjami z naturalnych materiałów, żywymi kwiatami, gałązkami.

Kwiaty

Wybierając kwiaty na ślub, poszukaj kwiaciarni, która zaopatruje się w nie bezpośrednio od dostawców z regionu. Warto wybierać lokalne kwiaty sezonowe, które nie są importowane zza granicy. Można też postawić na bukiety z polnych kwiatów, rosnących na łąkach. Jeśli nie lubicie ciętych kwiatów, jako dekoracje warto wykorzystać rośliny doniczkowe, które potem będzie można zabrać do domu lub obdarować nimi najbliższych.

Prezenty dla gości

W tym wyjątkowym dniu warto postawić na ekologiczne prezenty dla gości. Świeże zioła w doniczkach, domowe przetwory: dżemy, nalewki, własnoręcznie pieczone ciasteczka. Taki prezent będzie miłym gestem, a jednocześnie pomoże nam zadbać o środowisko naturalne.