8 nietypowych zastosowań pomadki do ust. Do czego można ją jeszcze wykorzystać? Sprawdź!

Katarzyna

Newsy

15.06.2021 17:59

8 nietypowych zastosowań pomadki do ust. Do czego można ją jeszcze wykorzystać? Sprawdź!

Pomadka do ust wcale nie musi służyć tylko do ich malowania. Sprawdź, do czego jeszcze można ją wykorzystać!

Zdjęcie 8 nietypowych zastosowań pomadki do ust. Do czego można ją jeszcze wykorzystać? Sprawdź! #1

Pomadka do ust

Każda z nas ma w swojej torebce choć jedną pomadkę do ust. Najczęściej służy ona do nawilżania ust lub ich dodatkowego podkreślenia. W drogeriach masz teraz wiele ich odcieni, które możesz kupić zarówno w stonowanych kolorach lub bardziej odważnych. Okazuje się jednak, że pomadka może mieć też inne urodowe lub kosmetyczne zastosowania. Sprawdź, do czego możesz ją jeszcze wykorzystać!

1) Na za ciasne buty

Pomadkę do ust możesz wykorzystać jako kosmetyk przeciwko obtarciom i odciskom. Przed założeniem butów posmaruj strategiczne miejsca na stopie pomadką, a dzięki temu zmniejszysz tarcie między stopą a obuwiem. Tłusta warstwa zadziała jak smar, dzięki czemu buty nie będą tak obcierać.

2) Na ugryzienie komara

Sezon letni zaczyna się na dobre, a więc i powracają i komary oraz swędzące miejsca po ich ugryzieniu. Gdy nie masz pod ręką kremu na ugryzienia owadów, to posmaruj to miejsce pomadką, ponieważ ona również ma właściwości łagodzące i kojące.

Zdjęcie 8 nietypowych zastosowań pomadki do ust. Do czego można ją jeszcze wykorzystać? Sprawdź! #2

3) Na zacięty zamek

Czasami zamek błyskawiczny w bucie, torebce, czy kurtce nie chodzi lekko i płynnie. W takim wypadku posmaruj go cienką warstwą pomadki i odczekaj chwilę. Po tym zabiegu zamek na pewno będzie chodził sprawniej i płynniej.

4) Na niesforne brwi

Zdarza się, że czasami brwi nie chcą się układać po twojej myśli. Jeśli masz z tym problem, to następnym razem posmaruj je lekko pomadką i przeczesz szczoteczką. Dzięki temu nadasz im wymarzony kształt oraz utrwalisz ich wygląd na dłużej.

5) Na suche skórki

Ładne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Jeśli cierpisz na suche skórki przy paznokciach, które szybko się łuszczą lub pękają, to możesz temu łatwo zapobiec. Wystarczy, że od czasu do czasu będziesz je smarować pomadką i lekko ją w nie wcierać. W tym wypadku pomadka może zastąpić krem do rąk czy balsam.

Zdjęcie 8 nietypowych zastosowań pomadki do ust. Do czego można ją jeszcze wykorzystać? Sprawdź! #3

6) Na powieki

Jeśli masz w torebce kolorową szminkę i chcesz odświeżyć swój look przed wieczornym wyjściem, to możesz nanieść odrobinę pomadki na powieki i lekko ją rozetrzeć palcem. W celu utrwalenia możesz je przypudrować, aby cień się nie rolował na powiekach. Cień do powiek i szminka w podobnym kolorze, na pewno przyciągnie spojrzenia innych.

7) Na policzki

Różową lub czerwoną pomadką możesz zastąpić róż do policzków. Wklep lekko opuszkami palców trochę pomadki na policzki i poczekaj, aż się wchłonie. Możesz też ją lekko rozmazać dla lepszego efektu. Pamiętaj jednak, że pomadka z różem powinny mieć zbliżone kolory, aby nie wyszło to zbyt nienaturalnie.

8) Na za ciasny pierścionek

Zdarza się, że latem ręce bardziej ci puchną i nabierają wody. Ciężko jest wtedy zdjąć pierścionek, jeśli nie chcesz go uszkodzić. Gdy nie masz pod ręką wody, to możesz posmarować pomadką palec, a wtedy pierścionek ześlizgnie się z niego łatwiej.