Opuchlizna na twarzy? Poznaj prosty trik, jak się jej pozbyć z rana!

Katarzyna

Uroda

May 20, 2021, 5:53 p.m.

Opuchlizna na twarzy? Poznaj prosty trik, jak się jej pozbyć z rana!

Opuchnięta twarz i cienie pod oczami nie wyglądają zdrowo i pięknie. Jak się ich szybko pozbyć? Podpowiadamy!

Zdjęcie Opuchlizna na twarzy? Poznaj prosty trik, jak się jej pozbyć z rana! #1

Ciężka noc 

Opuchnięta twarz i cienie pod oczami to efekt nieprzespanej nocy lub imprezy do białego rana. Bywa jednak i tak, że wstając rano w ciągu tygodnia, musisz się zmagać z tymi niedoskonałościami. Pojawiają się one u każdego, więc nie jesteś sama z tym problemem. Nie każdy bowiem z rana wygląda kwitnąco i promiennie.

Zimna woda

Czasami na opuchniętą twarz wystarczy przemyć ją zimną wodą, jednak nie zawsze jest to skuteczne. Rano nie zawsze masz też czas na zastosowanie zimnych okładów czy maseczek pod oczy. Wydaje się, że czas rano biegnie o wiele szybciej, przez co na poranną opuchliznę powinnaś zastosować proste sposoby, które przyniosą szybkie efekty.

W ostatnim czasie na TikToku pojawia się wiele trików, które pomagają w codziennym życiu. Zazwyczaj są one banalnie proste, ale dają duże efekty. Na tym serwisie pojawiła się również metoda na zatuszowanie oznak niewyspania czy stresu. Dzięki niej pozbędziesz się również oznak wiosennej alergii.

Zdjęcie Opuchlizna na twarzy? Poznaj prosty trik, jak się jej pozbyć z rana! #2

Masaż

Masaże to zabiegi, które potrafią zdziałać cuda. Rozluźniają mięśnie, napinają, uelastyczniają oraz wygładzają skórę. Okazuje się, że masaż można stosować  na twarz, która również potrafi być napięta i nieelastyczna.

Masaż twarzy przede wszystkim poprawi jej ukrwienie, jędrność oraz nada jej promienny wygląd. Masaż twarzy możesz wykonywać przy pomocy własnych dłoni, specjalnego kwarcowego rollera, jak również specjalnej płytki qua sha czy zamrożonych baloników z wodą.

Aby masaż twarzy przyniósł zamierzone efekty, a więc zmniejszył opuchliznę, należy go odpowiednio wykonywać. Przede wszystkim masaż twarzy zniweluje opuchliznę wokół oczu oraz rozprawi się z niechcianymi zmarszczkami. 

Odpowiednie wykonanie 

Masaż twarzy należy wykonywać przez 8 minut. Na początek ułóż kciuki na wewnętrznych kącikach brwi i lekko je wymasuj. Następnie ułóż place na tzw. trzecim oku i zacznij go masować w górę i w dół.

Później opuszkami palców wskazujących wymasuj kości policzkowe, a na końcu palce wskazujące umieść końcu brwi i zgiętymi palcami rozmasuj je oraz miejsca pod oczami. Każdą z tych czynności wykonuj przez 2 minuty, dzięki czemu oczy będą zrelaksowane, a opuchlizna zniknie. Filmik z instrukcją wykonania masażu znajdziesz poniżej.