W twoim mieszkaniu jest taki komar? Lepiej to przeczytaj.

Katarzyna

Dom

10.06.2021 17:54

W twoim mieszkaniu jest taki komar? Lepiej to przeczytaj.

Czy czasami widzisz na ścianie dużego komara? Sprawdź, kim on naprawdę jest!

Zdjęcie W twoim mieszkaniu jest taki komar? Lepiej to przeczytaj. #1

Lato  i owady 

Lato się rozpoczęło, a więc do życia obudziło się wiele małych stworzeń. Ciepłe dni powodują, że latem lata o wiele więcej owadów i małych stworzonek. Niektóre nie przeszkadzają nam w codziennym życiu, ale innych wolelibyśmy unikać. Natura jednak tak stworzyła środowisko, aby było w nim miejsce i dla nas i dla nich. Niektóre nie są jednak mile widziane w naszym domu i staramy się je odstraszać lub zabezpieczyć przed nimi dom. Siatki w oknach czy gęste firanki zazwyczaj nie pozwalają im wlecieć do pomieszczenia.

Światło lub ciekawość

Wiele owadów ciągnie do światła, które wytwarza również ciepło. Pod wieczór lub w nocy, gdy mamy otwarte okno i włączone światło, to wiele owadów wlatuje nam do pokoju. Zazwyczaj są to małe muszki, ćmy czy nielubiane przez nikogo komary. Gdy idziemy spać i zgasimy światło, to dopiero wtedy słyszymy, jak budzą się do życia i zaczynają bzyczeć. Czasami takie małe stworzonka wpadają do pomieszczenia z czystej ciekawości lub tak niesie je wiatr.

Duży "komar"

Zdarza się również, że do pokoju wpadnie owad, który jest o wiele większy od komara, jednak przypomina go z wyglądu. Z wyglądu jest trochę przerażający, ponieważ ma duże skrzydła oraz długie, patykowate nogi. Nie jedno dziecko i dorosły bierze nogi za pas, gdy go widzi w pokoju .Wielu z nas uważa, że jest to samiec komara, który jest raczej niegroźny. Takim sposobem uspokaja się również dzieci, gdy się go przestraszą. Okazuje się, jednak że takie tłumaczenia nie są nawet prawdą, którą tak często powtarzamy.

Zdjęcie W twoim mieszkaniu jest taki komar? Lepiej to przeczytaj. #2

Koziułka

Owad ten to tak naprawdę koziułka, a nie zwykły komar, choć często bywają nazywane komarnicami. Nie są one w żaden sposób spokrewnione z komarami, choć na pierwszy rzut oka może się tak wydawać. Owady te są niegroźne dla ludzi, jednak szkodzą roślinom. Nie gryzą ani nie są zagrożeniem dla człowieka .Zamiast więc zabijać takiego dużego „komara”, lepiej jest go wypuścić na zewnątrz, ponieważ odgrywają ważną rolę w przyrodzie, a mianowicie jest źródłem pokarmu dla ptaków, które bardzo je lubią.